Moder: Nie jestem jak Busquets

źródło: www.brightonandhovealbion.com

Obszernego wywiadu “The Athletic” udzielił Jakub Moder. Zawodnik opowiedział o porównaniach z graczem FC Barcelony, występach dla Brighton, Premier League, PKO BP Ekstraklasie oraz o Robercie Lewandowskim i reprezentacji Polski.

22-latek rozpoczął od wyjaśnienia, dlaczego nie uważa się za podobnego do Sergio Busquetsa, co sugerował Rafał Ulatowski.

Nie zgadzam się z tym porównaniem. Czytałem o nim, ale nie jestem takim typem zawodnika. Jestem bardziej typem box-to-box, a nie typową szóstką jak on. Oczywiście to miłe, w końcu on jest jednym z najlepszych graczy na swojej pozycji, lecz ja jestem inny – stwierdził.

Wychowanek Lecha Poznań opowiedział także, jak czuje się na pozycji wahadłowego, na której wcześniej nigdy nie grał.

W dwóch ostatnich meczach grałem bardziej jako skrzydłowy, a nawet lewy obrońca. To dla mnie nowość, ponieważ wcześniej występowałem jako szóstka albo ósemka. Moje miejsce jest w środku pola, ale mogę też grać na lewej lub prawej stronie. Jeśli trener potrzebuje mnie na tych pozycjach, nie mam z tym żadnego problemu – uznał.

Pomocnik podzielił się również własną opinią na temat swoich umiejętności. Wskazał też elementy do poprawy.

Tak jak mówiłem, jestem piłkarzem box-to-box, dobrym zarówno w ataku, jak i w obronie. Jeszcze tego nie pokazałem, ale potrafię dobrze uderzyć z dystansu. Wiem, że ciągle mogę poprawić się w każdym aspekcie. Od kiedy trafiłem do Brighton, cały czas obserwuje kolegów z drużyny. Są na bardzo wysokim poziomie. Cały czas się od nich uczę. Chcę być lepszy z każdym dniem – dodał.

Piłkarz przedstawił główną różnicę między PKO BP Ekstraklasą a Premier League.

Intensywność. Każdy piłkarz przychodzący do Anglii mówi to samo. Intensywność się zmienia, ponieważ zawodnicy tutaj są o wiele lepsi – opowiedział.

Polak ciepło wypowiedział się o Robercie Lewandowskim i grze dla kadry narodowej.

Oczywiście Lewandowski jest najlepszym napastnikiem na świecie, a może i najlepszym piłkarzem na świecie. Dobrze jest mieć go w zespole. Jego umiejętności są niesamowite. Latem gramy w wielkim turnieju w trudnej grupie. Mamy dobry zespół i wielu topowych zawodników występujących w wielkich europejskich klubach. Możemy coś na tej imprezie osiągnąć, awansować do ćwierćfinału – zakończył.

Moder dla Brighton zagrał 4 mecze w lidze. Nadal czeka na pierwszą asystę i pierwszego gola dla “Mew”.

Źródło: The Athletic


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *