Moder: Kiedy byłem młody, moim marzeniem było grać w Anglii

brightonandhovealbion.com

Jakub Moder opowiedział o “szalonych dniach” po związaniu się z Brighton & Hove. – Jestem wdzięczny, że się tutaj znalazłem – mówi.

21-latek został pozyskany przez klub z Falmer Stadium w październiku, ale dopiero w styczniu, po wypożyczeniu w Lechu Poznań (skrócenie ze strony “Mew”) może faktycznie zaistnieć w Premier League. Brighton wydało 11 mln euro, co uczyniło Modera najdroższym zawodnikiem w historii polskiej ekstraklasy.

– To były bardzo szalone dni – powiedział pomocnik w klubowych mediach. – Podpisałem kontrakt z Brighton zaledwie dwa dni po tym, jak usłyszałem o przeprowadzce, a potem zadebiutowałem w kadrze. Od zawsze marzyłem o grze w Premier League – kontynuował.

– Kiedy byłem młody, moim marzeniem było grać w Anglii i jestem naprawdę wdzięczny, że klub daje mi taką szansę. Mam nadzieję, że zagram wiele meczów w Brighton – podkreślił. Nie mogę się doczekać, kiedy zagram w Premier League i założę niebieską koszulkę. Z dnia na dzień jestem bliżej, by otrzymać minuty na boisku – zaznaczył.

Były już piłkarz “Kolejorza” powiedział, że zyskał niezbędne doświadczenie w rundzie jesiennej i jest zadowolony z miejsca, w którym się znalazł. – Zarówno w zespole, jak i wśród sztabu jest dużo jakości. Zostałem bardzo ciepło przyjęty i czuję, że jestem ważną częścią drużyny.

– Mogę się wiele nauczyć od zawodników, zwłaszcza jeśli chodzi o intensywność treningu, który jest bardzo wysoki. To najlepsza liga na świecie i na początku było ciężko, ale czuję, że radzę sobie dobrze. Dzień po dniu, tydzień po tygodniu, będzie tylko lepiej – zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *