Młody talent zaproszony na testy w Manchesterze United

Old Trafford - Manchester United

manutd.com


Karol Borys dopiero rozpoczyna swoją przygodę z profesjonalnym futbolem. 15-letni pomocnik Śląska Wrocław ma już za sobą treningi z pierwszym zespołem prowadzonym przez Jacka Magierę, a w lutym odbędzie testy w słynnym Manchesterze United.

Jak informuje Gazeta Wrocławska Karol Borys już od dłuższego czasu znajdował się pod obserwacją scoutów angielskiego klubu, czego efektem jest zaproszenie na lutowe testy. Dla samego piłkarza jest to oczywiście wielka szansa, i to nie tylko na załapanie się do jednego z najlepszych klubów na świecie, ale chociażby i obserwację jak funkcjonuje tak duża marka światowego futbolu. Borys nie byłby oczywiście pierwszym Polakiem występujących w barwach “Czerwonych Diabłów”. W pierwszym zespole przez wiele lat funkcjonował Tomasz Kuszczak. Przez dwa i pół roku w strukturach akademii rozwijał się Łukasz Bejger, który obecnie jest defensorem Śląska Wrocław. Obecnie w drużynie juniorów Manchesteru United występuje 18-letni bramkarz Daniel Polakowski.

Borys ma za sobą występy w reprezentacji Polski U-16. 15-latek jesienią najczęściej występował w drużynie do lat 17 Śląska, która gra w Centralnej Lidze Juniorów – Borys w tych rozgrywkach strzelił dwa gole. Władze Śląska postanowiły zgłosić go również do kadry drugoligowych rezerw, jednak zawodnik ten dotychczas nie dostał żadnej szansy w zespole prowadzonym przez Krzysztofa Wołczka. Innego zdania zdawał się być Jacek Magiera. Borys jesienią ubiegłego roku trenował z pierwszą drużyną Śląska, a w październiku zagrał w sparingu z RB Leipzig. Młody pomocnik pojawił się na boisku w 85. minucie i przebywał na placu gry w tym momencie m.in. z Angeliño, Benjaminem Henrichsem czy Ilaixem Moribą.

Źródło: własne / Gazeta Wrocławska


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.