Mistrzostwa Świata U-17: Polacy rozbici przez Argentynę

Reprezentacja Polski U-17 pod wodzą Marcina Włodarskiego przegrała ostatnie spotkanie w fazie grupowej mistrzostw świata. Po porażce z Japonią i Senegalem nadszedł czas na Argentynę.

Początkowe fragmenty meczu nie wskazywały na tak druzgocącą porażkę. Młodzieżowy reprezentanci kraju próbowali przeciwstawić się rówieśnikom z Ameryki Południowej.

Niestety w 34. minucie Argentyna objęła prowadzenie po strzale Tiago Laplace’a. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Chwilę po zmianie stron było już 2:0 dla piłkarzy z ojczyzny Leo Messiego. Tym razem do bramki trafił Rumberto. Podopieczni trenera Placente na tym jednak nie poprzestali. W 51. minucie do siatki trafił Subiarbe, a wynik spotkania w 85. minucie ustalił Lopez.

17.11.2023, 3. kolejka fazy grupowej Mistrzostw Świata U-17, Jakarta International Stadium (Jakarta)

Polska – Argentyna 0:4 (0:1)

Bramki: 34. Laplace, 46. Rumberto, 51. Subiabre, 85. Lopez

Polska: Matys – Szala, Orlikowski, Krzyżanowski – Skoczylas, Borys, Sznaucner, Reguła, Kolanko – Huras, Mikołajewski
Rezerwowi: Brzyski, Gurgul, Kowalik, Lisewski, Łyczko, Piekutowski

Argentyna: Florentin – Gorosito, Gimenez, Palacio – Villalba, Pierani, Gerez, Subiabre, Echeverri, Laplace – Rumberto

Żółte kartki: 19. Skoczylasa (POL) – 63. Gimenez (ARG)

Sędzia: Herrera K. (Cos)