Mistrzostwa świata 2022: Upragniony sukces Leo Messiego i Argentyny, fenomenalny Kylian Mbappe to za mało dla Francji

fifa.com

W kapitalnym finale mistrzostw świata w Katarze, reprezentacja Argentyny zremisowała Francję (3:3) w regulaminowym czasie gry, a po serii rzutów karnych w czempionacie triumfowali Albicelestes!!!.

Dla Leo Messiego spotkanie przeciwko Francji było pożegnalnym mistrzostwa świata w bogatej karierze. Genialny Argentyńczyk potrzebował jedynie triumfu na mundialu, który byłby jego ukoronowaniem. – Ludzie mówią, że Francja jest faworytem, ale mamy tę przewagę, że w naszym zespole jest najlepszy gracz wszechczasów. Nie czujemy się lepsi ani gorsi od nikogo – mówił golkiper , Emiliano Martinez.

W zespole Trójkolorowych przyplątał się wirus, który wykluczył kilku graczy z przygotowań. Francuzi zdołali obyć się w fazie pucharowej bez dogrywki i kolejno ograli Polskę, Anglię oraz Maroko. Podopieczni Lionela Scaloniego największy bój stoczyli z Holandią, którą pokonali w konkursie rzutów karnych. W półfinale z Chorwacją nie pozostawili żadnych złudzeń. Dla Polski to był wyjątkowy finał, ponieważ arbitrem był Szymon Marciniak z Tomasze Listkiewiczem i Pawłem Sokolnickim na liniach.

W pierwszym kwadransie zdecydowanie lepiej radzili sobie Argentyńczycy. W 17. minucie po szybkim ataku i doskonałym rozprowadzeniu piłki przez Leo Messiego, lepiej powinien zachować się Angel Di Maria, ale ten mocno chybił. W 22. minucie Ousmane Dembele bezmyślnie sfaulował w polu karnym Di Marię i Szymon Marciniak bez długiego namysłu wskazał na jedenastkę, którą na gola zamienił Leo Messi. Argentyńczyk tym samym zaczął pisać piękną historię. W 36. minucie wynik podwyższył Angel Di Maria po fantastycznym zagraniu najpierw Messiego oraz asyście Mac Allistera.

W 63. minucie fenomenalnie zachował się Hugo Lloris zatrzymując Mac Allistera. Francja w żadnym aspekcie nie przypominała zespołu, który tak dobrze radził sobie w poprzednich starciach, a Argentyna mądrze wybijała ich z rytmu. W 79. minucie Kolo Muani tym razem został nieprzepisowo zatrzymany przez Otamendiego i Marciniak podyktował rzut karny. Nadzieje Francuzów przywrócił Kylian Mbappe. Minutę później dublet na swoim koncie zapisał Kylian Mbappe i potrzebna była dogrywka. W 109. minucie przy dobitce Leo Messiego Lloris był już bezradny. To nie był ostatni akcent. Bowiem w 117. minucie hat-trick ustrzelił Kylian Mbappe, pokonując bramkarza z rzutu karnego. W serii jedenastek Francuzi pomylili się dwukrotnie, a perfekcyjni byli w tym aspekcie Argentyńczycy i to oni sięgnęli po Puchar Świata!!!!!!!!!!!