Mistrzostwa świata 2022: Holandia gładko pokonała Katar

onsoranje.nl

W ostatnim meczu grupy A, reprezentacja Holandii bez kłopotów ograła Katar (2:0). Oranje awansowali do 1/8 finału mistrzostw świata z pierwszej lokaty.

Louis van Gaal podkreślał, że muszą uwierzyć, że mogą wygrać mistrzostwo świata, a nie tylko dążyć do awansu do fazy pucharowej turnieju. Holendrzy są niepokonani od 17 meczów. W pierwszym meczu odniosła zwycięstwo z Senegalem (2:0), a następnie zremisowali z Ekwadorem (1:1). – Nigdy nie powiedziałem, że zostaniemy mistrzami świata. Powiedziałem, że możemy nimi zostać i zawodnicy też są o tym przekonani – dodał. Katarczycy jako pierwsi byli pogodzeni z odpadnięciem z turnieju, dlatego chcieli pozostawić po sobie dobre wrażenie.

Cody Gakpo w 26. minucie otrzymał podanie od Davy’ego Klassena i napastnik PSV Eindhoven precyzyjnym strzałem trafił tuż obok słupka. W 49. minucie Oranje prowadzili już (2:0), kiedy Frenkie de Jong dobił uderzenie Memphisa Depaya. Tym samym Holendrzy wyszli z grupy jako liderzy, zaś z drugiej lokaty awansowali Senegalczycy, którzy zdobyli komplet punktów z Ekwadorem (2:1). The Maroons koczą mundial z raptem jednym strzelonym golem.