Mistrzostwa świata 2022: Arabia Saudyjska sensacyjnie pokonała Argentynę, Albicelestes na deskach po przerwie

afa.com.ar

W trzecim dniu mistrzostw świata w Katarze, Argentyna zaskakująco uległa z Arabią Saudyjską (1:2). Dryżyna z Ameryki Południowej po przerwie nie była sobą i zasłużenie poniosła porażkę.

Leo Messi zadeklarował przed meczem z Arabią Saudyjską, że MŚ 2022 w Katarze będzie prawdopodobnie ostatnim mundialem w karierze. – Myślę, że jestem w świetnym momencie, zarówno w życiu osobistym, jak i nie mam żadnych dolegliwości zdrowotnych – dodał. Argentyńczycy od 2019 roku są niepokonani w 35 meczach. Nic dziwnego, że są wymieniani jako główny kandydat do zdobycia Pucharu Świata. Nadzieje są olbrzymie. Zamierzają zrealizować marzenia zwłaszcza Messiego.

W drugiej minucie klarowną okazję wywalczył Leo Messi. Fenomenalnie zachował się Mohammed Al Owais i nie dał się pokonać gwieździe Argentyny. W ósmej minucie sędzia po obejrzeniu powtórek zdecydował o podyktowaniu rzutu karnego dla Albicelestes, którego na gola zamienił Messi sprytnie myląc bramkarza. Został tym samym pierwszym Argentyńczykiem, który zdobywał gole na czterech czempionatach – 2006, 2014, 2018 i 2022. Wyprzedził Gabriela Batistutę i Diego Maradonę. W 28. minucie Papu Gomez prostopadłym podaniem obsłużył Lautaro Martineza, a ten precyzyjnie umieścił piłkę w siatce, ale był na niewielkim spalonym. Zielone Sokoły nie cofnęły się przed silniejszym rywalem. Raz po raz niepokoiła defensywę podopiecznych Lionela Scaloniego.

Saleh Al Shehri w 48. minucie doprowadził do sensacyjnego wyrównania, co tylko było potwierdzeniem odważnej postawy Saudyjczyków. W 53. minucie Salem Al Dawsari kapitalnym strzałem dał prowadzenie. Argentyna sprawiała fatalne wrażenie po przerwie. Dwukrotnie mistrzowie Świata nie potrafili odpowiedzieć na szybkie ciosy. Drużyna Herve Renarda mądrze wybijając kompletnie im futbol z głowy. Rezultat już nie uległ zmianie i Argentyna musi szukać kolejnych okazji z Meksykiem oraz Polską.