Miroslav Stoch: “Chcę powalczyć o powrót do kadry”

zaglebie.com

W udzielonym wywiadzie, dla WP Sportowe Fakty, Miroslav Stoch odpowiedział na kilka pytań. Słowak skoemntował tematy: swojego transferu do Zagłębia Lubin, chęci powrotu do kadry narodowej i gry na Euro 2021, a także swojej pięknej bramce z 2012 roku.

W ostatnim czasie, do drużyny Zagłębia Lubin dołączył Miroslav Stoch. Słowak został już powszechnie przedstawiony, a fani Ekstraklasy poznali przebieg jego kariery. Jego dotychczasowe dokonania nie pozostawiają cienia wątpliwości, do naszej ligi trafił piłkarz o bardzo konkretnych umiejętnościach. Oczywiście, przeszłość to czas, który już minął, a liczy się tylko to, co przed nami.

W wywiadzie dla WP Sportowe Fakty, Miroslav Stoch opowiedział o chęci powrotu do kadry narodowej i gry na Euro 2021, a także swojej pięknej bramce z 2012 roku.

– Grałem w klubach, gdzie presja była naprawdę ogromna, więc na pewno nie jest to dla mnie nic nowego. Sam jestem ciekaw jak to wszystko wypadnie, ale jestem pozytywnie nastawiony. Miałem różne możliwości, ale uznałem, że w tym momencie Zagłębie Lubin to będzie najlepszy wybór dla mnie. – skomentował swój transfer do nowego klubu.

– Prawdą jest to, że walka o EURO to jedna z moich motywacji. Tak, chcę powalczyć o powrót do kadry. Choć nie wystarczy do tego gra w Zagłębiu. To musi być dobra gra w Zagłębiu. To też mnie nakręca i pokazuje, że ja mogę pomóc klubowi, a klub może pomóc mnie. Co do kadry, uważam, że drzwi do niej nie są dla mnie zamknięte. Jeśli pokażę się z dobrej strony w Polsce, to znów mogą się otworzyć. – powiedział na temat powrotu do reprezentacji Słowacji.

– Akcja była zaplanowana, mieliśmy wiele wariantów rozegrania stałych fragmentów, a więc i rzutów rożnych. Ale… o ile pamiętam, to na treningu nigdy nie zdobyłem nawet jednej bramki po takim rozegraniu. No i generalnie trzeba przyznać, że na 100 takich strzałów, pewnie 99 nie trafiłoby nawet w światło bramki. A tutaj w najważniejszym momencie wszystko się zgrało. Są piłkarze, którym na treningach wszystko wpada, a na meczu nic. U mnie pod tym względem było odwrotnie: zero na treningach, a w trakcie meczu wyszła z tego piękna bramka. – podsumował swoje piękne trafienie, które dało mu tytuł laureata nagrody FIFA za najpiękniejszego gola sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *