Mioduski: Rozpatrzymy przyszłość tych zawodników

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Właściciel Legii Warszawa, Dariusz Mioduski w rozmowie z “Super Expressem” zabrał głos w sprawie kilku piłkarzy swojego klubu.

Nie od dziś wiadomo, że w zespole z Warszawy szykowana jest rewolucja kadrowa. Pewne jest odejście Guilherme oraz Michała Pazdana i na wypożyczenie zostanie wysłany Dominik Nagy. Poza tą trójką pojawiło się kilka ofert, między innymi dla Tomasza Jodłowca, Kaspera Hämäläinena czy Vamary Sanogo.

Głos w kilku kwestiach postanowił zabrać sam Mioduski, rozwiewając tym samym trochę wątpliwości związanych z sytuacją kadrową warszawskiej Legii.

– Malarz? Arek to ambitny facet, ale nie możemy opierać swojej gry na 38-letnim zawodniku. Po świętach będziemy z nim rozmawiać w tej kwestii.

– Chukwu miał kilka okazji, aby się pokazać w Legii. Teraz wiemy, że on nie ma tu przyszłości i musi sobie szukać nowego klubu. To nadal młody chłopak, ma 26 lat i chce się rozwijać. Wie, że musi szukać sobie szczęścia poza Warszawą.

– Co z Pazdanem? Nie będziemy mieli nic do gadania, jeżeli zainteresowany wpłaci klauzulę w wysokości 2,5 miliona euro. Będziemy chętni do negocjacji, jeżeli oferta będzie wynosiła przynajmniej dwa miliony euro. Ale nie oddamy go za półdarmo. 

– Nie mogliśmy zatrzymać Guilherme. Nie poszło o pieniądze, a o chęć sprawdzenia się zawodnika w innej lidze. Ponoć miał oferty z Hiszpanii i Brazylii. A Benevento? Nie wiem, czy to dobry kierunek, skoro wiadomo, że spadną z ligi. 

– Nagy musi odbudować się poza Warszawą. Pójdzie albo do Polski, albo za granicę. Druga opcja jest bardziej prawdopodobna. To piłkarz z wielkim potencjałem i wciąż w niego wierzymy. A co z Jodłowcem? Słyszałem, że miał ofertę z Podbeskidzia i zdziwiłem się, że ktoś z klubu to potwierdził. Sprawa jest otwarta.

Przypomnijmy, że Legia Warszawa zajmuje drugą pozycję w tabeli LOTTO Ekstraklasy i traci zaledwie punkt do liderującego Górnika Zabrze. Zimowe okno transferowe może być emocjonujące dla “Wojskowych”, bo z transferem do Warszawy łączy się chociażby Szymona Żurkowskiego, Georgesa Mandjecka czy Fiodora Czernycha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.