Minimalne zwycięstwo Arki

Paweł Maul (Piłkarski Świat)

Arka Gdynia pokonała 1:0 Cracovię w meczu kończącym dziewiątą kolejkę Ekstraklasy

Mimo zaledwie jednej bramki spotkanie było bardzo ciekawe. Przez pierwszą połowę trwała wymiana “cios za cios”. Pierwsi groźnie zaatakowali gospodarze. Szansę na fantastyczną bramkę miał Dariusz Zjawiński, jednak jego strzał z woleja, został zablokowany.

Jeszcze groźniejszy atak zaprezentowały “Pasy”. Krzysztof Piątek, po fantastycznej akcji Jakuba Wójcickiego trafił jednak tylko w słupek. Kilka minut później potężne uderzenie Brzyskiego wybronił Konrad Jałocha.

Kilka minut przed przerwą gospodarze mieli doskonałą szansę, gdy Marcin Budziński faulował tuż przed polem karnym. Ładnym strzałem popisał się Mateusz Szwoch, ale doskonała interwencja Grzegorza Sandomierskiego uratowała Cracovię przed utratą gola.

Drugą połowę fantastycznie rozpoczęli goście. Najpierw Jakub Wójcicki świetnie zamykał dośrodkowanie z lewej strony boiska, jednak dwukrotnie uderzał w rywala, a kilka chwil później Mateusz Szczepaniak miał doskonałą szansę, jednak instynktowną interwencję zaliczył Konrad Jałocha.

W drugiej odsłonie niemal identyczną sytuację jak w pierwszej dostał Mateusz Szwoch, który uderzał z rzutu wolnego kilkanaście metrów od bramki, jednak znów świetnie bronił Sandomierski. Piłka wyszła na rzut rożny, a po dośrodkowaniu powinien paść gol dla Arki. Michał Marcjanik najlepiej odnalazł się w polu karnym i ładnie uderzył głową, jednak fenomenalną interwencję zaliczył Sandomierski.

20 minut przed końcem bramkę dla miejscowych strzelił Dawid Sołdecki, jednak sędziowie słusznie stwierdzili, że w momencie zagrania obrońca Arki był na wyraźnym spalonym.

Pięć minut później wszystko jednak poszło po myśli Arkowców. Marcus Vinicius dostał piłkę w polu karnym i strzałem w krótki rok pokonał fantastycznie broniącego Sandomierskiego, dając jednocześnie zwycięstwo swojemu zespołowi.

Arka Gdynia – Cracovia Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: Marcus Vinicius (76).

Arka: Jałocha – Zbozień, Marcjanik, Soldecki, Warcholak – Łukasiewicz, Yussuff (74′ Vinicius) – Szwoch, Bożok (89′ Hofbauer), Marciniak – Zjawiński (82′ Siemaszko).

Cracovia: Sandomierski – Deleu (82′ Steblecki), Polczak, Malarczyk, Brzyski – Covilo, Dąbrowski (67′ Cetnarski), Wójcicki, Budziński, Szczepaniak (75′ Vestenicky) – Piątek.