Manchester United

W rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Europy Manchester United zremisował na swoim boisku 1-1 hiszpańską Celtę Vigo i wywalczył awans do finału. Wynik spotkania w 17. minucie otworzył Marouane Fellaini. Szansę na odmienienie losów spotkania swojej drużynie dał w końcówce Facundo Roncaglia. W doliczonym czasie gry awans Celcie mógł dać John Guidetti, Szwed jednak fatalnie spudłował. Podopieczni Jose Mourinho w finale zmierzą się z holenderskim Ajaxem. Spotkanie zostanie rozegrane 24 maja na Friends Arena w szwedzkiej Solnej.

Po porażce z Arsenalem podopieczni Jose Mourinho stali przed ścianą. Jeśli marzą o grze w Lidze Mistrzów, bezsprzecznie muszą wygrać rozgrywki Ligi Europy. Przedostatnim krokiem do osiągnięcia tego celu było wyeliminowanie hiszpańskiej Celty Vigo. Przewaga jednej bramki wywieziona z Hiszpanii dawała Anglikom komfort psychiczny przed rewanżem na swoim obiekcie.

Piłkarze z Vigo mimo porażki, postanowili podnieść rękawicę rzuconą przez rywala. Od początku grali odważnie, momentami nawet przeważali na Old Trafford. Zaczęło się już w 4. minucie, kiedy Sergio Romero zaskoczyć próbował Iago Aspas – nieskutecznie. Sprawa pokomplikowała się w 17. minucie. Fantastycznym dośrodkowaniem popisał się Marcus Rashford. Przy takim dograniu do piłki dopadł Marouanne Fellaini. Belgowi pozostało tylko podstawić głowę, która skieruję piłkę do bramki. Tak też się stało, od tamtegu momentu Hiszpanie musieli strzelić dwie bramki by awansować – dogrywka nie wchodziła już w grę. Nie odebrało to jednak animuszu gościom, którzy wciąż próbowali odmienić losy meczu. Wśród nich prym wiódł Pione Sisto. Duński skrzydłowy najpierw z dystansu próbował zaskoczyć Romero, później świetnie dograł piłkę do swojego rodaka, Daniela Wassa. Duński środkowy pomocnik, podobnie jak w pierwszym meczu, nie wykorzystał dogodnej okazji uderzając piłkę głową obok bramki. Dużo kontrowersji przyniosła sytuacja z 32. minuty, kiedy to niebezpiecznie, wyprostowaną nogą rywala zaatakował Daley Blind. Arbiter z Rumunii śmiało mógłby wyrzucić Holendra z boiska, zdecydował się jedynie na ukaranie piłkarza United żółtym kartonikiem.

Już na początku drugiej połowy, wynik spotkanie podwyższyć mógł Henrikh Mkhitaryan. Ormianin huknął z dystansu, jednak ze sparowaniem szybko lecącej futbolówki poradził sobie Sergio Álvarez. Celta, by myśleć o czymkolwiek, musieli strzelić bramkę. Starali się, jednak próby pokonania Romero pozostawały bezskuteczne. Dwumecz rozstrzygnąć mógł w 64. minucie Marcus Rashford, który przegrał pojedynek sam na sam z Álvarezem. Pomocną rękę swojej drużynie w 75. minucie podać mógł John Guidetti, jednak i on niecelnie główkował. W 85. minucie nadzieje swojej drużynie dał Facundo Roncaglia, który świetnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świeżo wprowadzonego Claudio Beauvue. Chwilę później po ogromnej szarpaninie sędzia Hațegan wyrzucił z boiska Erica Bailly’ego oraz strzelca bramki sprzed chwili – Facundo Roncaglie. Gospodarze mogli dobić rywali, w doliczonym czasie gry piłkę do siatki skierował Paul Pogba. Sędzia jednak słusznie dopatrzył się przewinienia i bramki nie uznał. W ostatniej akcji meczu John Guidetti fatalnie skiksował, zamiast skierować piłkę do praktycznie pustej bramki – Szwed jednak tego nie zrobił, przez co Hiszpanie żegnają się z rozgrywkami.

Manchester United FC 1-1 RC Celta de Vigo

Marouane Fellaini 17 – Facundo Roncaglia 85

United: 20. Sergio Romero – 25. Antonio Valencia, 3. Eric Bailly, 17. Daley Blind, 36. Matteo Darmian – 14. Jesse Lingard (86, 10. Wayne Rooney), 21. Ander Herrera, 27. Marouane Fellaini, 6. Paul Pogba, 22. Henrikh Mkhitaryan (77, 16. Michael Carrick) – 19. Marcus Rashford (89, 12. Chris Smalling).

Celta: 1. Sergio Álvarez – 2. Hugo Mallo, 22. Gustavo Cabral, 24. Facundo Roncaglia, 19. Jonny Castro – 10. Iago Aspas, 6. Nemanja Radoja (68, 7. Theo Bongonda), 8. Pablo Hernández, 18. Daniel Wass (46, 16. Jozabed), 11. Pione Sisto (80, 12. Claudio Beauvue) – 9. John Guidetti.

Żółte kartki: Blind, Herrera – Aspas, Cabral.

Czerwone kartki: Bailly – Rocanglia.

Sędziował: Ovidiu Hațegan.

Manchester United w finale zagra z Ajaxem Amsterdam, który mimo porażki w rewanżu 1-3 z Olympique Lyon wywalczył awans do decydującej rundy.