Miłosz Stępiński nie jest już trenerem reprezentacji Polski kobiet

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Polski Związek Piłki Nożnej w swoim komunikacie poinformował, że dotychczasowy selekcjoner reprezentacji Polski kobiet – Miłosz Stępiński przestał pełnić funkcję pierwszego trenera tejże drużyny. 

Miłosz Stępiński po przegranych eliminacjach do Mistrzostw Europy oddał się do dyspozycji zarządu. Polki w swym ostatnim meczu grupowym 23 lutego przegrały z reprezentacją Hiszpanii 0:3, co przekreśliło ich szanse nawet na baraże. Dzisiaj PZPN poinformował, że Stępiński przestał być selekcjonerem reprezentacji Polski.

Chciałbym podziękować trenerowi Stępińskiemu za jego zaangażowanie i dotychczasową pracę na rzecz rozwoju piłki nożnej kobiet. Prowadził drużynę przez ponad cztery lata, dostarczając wielu emocji zwłaszcza w ostatnich eliminacjach mistrzostw Europy. Trener Stępiński nadal będzie współpracownikiem PZPN i pozostanie w strukturach szkoleniowych federacji – w taki sposób Zbigniew Boniek skomentował zwolnienie byłego trenera Biało-Czerwonych. Sam zainteresowany nie krył smutku.

Chciałem bardzo podziękować prezesowi Bońkowi oraz Zarządowi Polskiego Związku Piłki Nożnej za zaufanie i możliwość pracy z pierwszą reprezentacją Polski kobiet. Te cztery i pół roku były dla mnie bardzo ciekawym i cennym doświadczeniem. Cieszę się, że przeżyliśmy wiele miłych, ale też – jak to w sporcie bywa – i smutnych chwil. Przykro mi, że nie udało nam się awansować ani na mistrzostwa świata, ani Europy. Zostawiam jednak drużynę, która jest przygotowana na ciężką walkę i która jest zbudowana. Popracowaliśmy zarówno nad elementami taktycznymi, jak i mentalnymi. Pokazaliśmy, że potrafimy walczyć z mocnymi zespołami, co nie zawsze udawało się zakończyć zwycięstwem, ale udowodniliśmy, że mamy jakość i potencjał, które po prostu może wymagają nowego bodźca. Miałem okazję współpracować z fantastycznymi ludźmi zarówno w sztabie, jak i zespole. Wiele się nauczyłem od zawodniczek i życzę im wszystkiego najlepszego. Obiecuję, że mimo tego iż nie będę już pracował w roli selekcjonera reprezentacji Polski kobiet, to będę z tą kadrą duchem i będę śledził jej poczynania – powiedział odchodzący selekcjoner.

Miłosz Stępiński był trenerem kadry od 2016 roku. Pod jego wodzą Polki rozegrały 44 mecze. 25 spotkań wygrały, 7 zremisowały i 12 razy przegrały.

Nazwisko nowego selekcjonera zostanie ogłoszone już 23 marca, podczas najbliższego posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Polki w kwietniu rozegrają dwa ciekawe mecze towarzyskie. 9 kwietnia na wyjeździe zmierzą się z reprezentacją Węgier. Zaś cztery dni później na stadionie Widzewa w Łodzi podejmą Szwedki, które na Mistrzostwach Świata w 2019 roku zajęły 3. miejsce.

Źródło: pzpn.pl 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.