Milik z niską klauzulą wykupu. Czy polski napastnik zostanie na dłużej w Marsylii?

Arkadiusz Milik pierwszy gol w Olympique Marsylia

Zdjęcie: twitter.com/OM_Officiel

Według najnowszych doniesień medialnych w umowie Arkadiusza Milika ma znajdować się klauzula wykupu. Klub, który chciałby pozyskać reprezentanta Polski, musiałby zapłacić zaledwie dwanaście milionów euro.

Arkadiusz Milik w ostatnim okienku transferowym przeniósł się do Olympique Marsylii. Przed przejściem Polaka włoscy dziennikarze mówili o specyficznej klauzuli, która miała się znaleźć w umowie napastnika. Klub Aurelio De Laurentisa, miał zażądać, by 56-krotny reprezentant Polski nie przeszedł w przyszłości do żadnego innego klubu na Półwyspie Apeniński. Finalnie, taki zapis nie znalazł się w kontrakcie Milika, ale uwagę może przykuwać inna klauzula.

Jak informuje serwis “Grandhotelcalciomercato.com”, w umowie 26-latka znajduję się możliwość wcześniejszego wykupu napastnika z klubu. Sedno takiego zapisu jeszcze nikogo nie dziwi, ponieważ w świecie piłki nożnej takie klauzule są na porządku dziennym. Jednak zaskoczeniem może być kwota, o jakiej mówi się w tym kontekście. Zespół zainteresowany pozyskaniem Milika miałby zapłacić jedyne dwanaście milionów euro. Należy tutaj przypomnieć, że reprezentant Polski w 2016 roku przeniósł się do drużyny z Neapolu za ponad 30 milionów euro. Oczywiście taka informacja dała powód, do kolejnych spekulacji na temat przyszłości polskiego napastnika.

Milik w nowym klubie zaliczył na razie tylko dwa występy, w których raz wpisał się na listę strzelców. W spotkaniu z Lens nabawił się kontuzji uda, przez co teraz musi poświęcić trochę czasu na powrót do optymalnej formy fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *