Mikel Arteta: Czuję się już bardzo dobrze

Mikel Arteta

Zdjęcie: Premier League.com

Trener Arsenalu, Mikel Arteta był jednym z pierwszym zarażonych COVID-19 wśród osób związanych z Premier League. Hiszpan opowiedział jak wyglądały u niego ostatnie tygodnie.

12 marca Arsenal poinformował, że Mikel Arteta przeszedł pozytywnie test na obecność w organiźmie koronawirusa SARS-CoV-2. 37-latek udzielił niedawno wywiadu hiszpańskiej telewizji “laSexta”. Co najważniejsze, Arteta jest już bliżej wyzdrowienia niż dalej.

Czuję się już bardzo dobrze, wydaje mi się, że wracam do zdrowia – powiedział szkoleniowiec Arsenalu. – Zajęło mi to trzy do czterech dni, by zacząć się czuć lepiej i z większą dozą energii, zostawiając objawy w niepamięć. I teraz, szczerze, czuję się bardzo dobrze. – dodał Hiszpan.

Arteta zdradził także jak w jego przypadku wyglądały procedury, jakie wdrożono po odkryciu ryzyka zagrożenia wirusem.

Wszystko działo się bardzo szybko. We wtorkowe popołudnie czułem się średnio i poszedłem się widzieć z lekarzem, ale go nie zastałem. Chwilę po treningu, kiedy byłem już w samochodzie, dostałem telefon od zarządu. Powiedzieli mi, że prezes Olympiakosu miał pozytywny wynik testu i wszyscy, którzy mieli z nim kontakt, są w grupie ryzyka.

Od razu im powiedziałem, że nie czuję się za dobrze oraz, że mamy nagłą sytuację, ponieważ wielu naszych piłkarzy miało kontakt z nimi [zawodnikami Olympiakosu – red.] – powiedział Arteta. Mieliśmy dzień później mecz z Manchesterem City i oczywiście nie mogliśmy, nie mówiąc nic, ryzykować zdrowiem kolejnych osób.

Zrobiono mi test w zeszłą środę i zdiagnozowano mnie potem w piątek, a musieliśmy poinformować Premier League o tym, że mam pozytywny wynik. Oczywiście wszyscy ci, którzy mieli kontakt ze mną, musieli poddać się kwarantannie, a zatem mecze zostały zawieszone. – podsumował 37-latek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi