Michniewicz: Wszystko ma być płynne, nie chcemy przywiązywać się do jednego ustawienia

Czeslaw Michniewicz

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

 – W zależności od tego kim będziemy dysponować i z kim zagramy, zamierzamy zmieniać naszą formację. To wszystko ma być płynne, nie chcemy przywiązywać się do jednego ustawienia – tłumaczył przed meczem z ŁKS-em Łódź,  w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski, trener Czesław Michniewicz.

– Od początku mówiłem, że chcielibyśmy nauczyć zespół używania kilku formacji tak, by móc zmieniać ją nawet w trakcie meczu. Nie robimy z tego żadnego wydarzenia – chcemy po prostu żeby nasi zawodnicy byli elastyczni i wiedzieli, że w zależności od tego co zadzieje się na placu, możemy pewne rzeczy korygować naszym ustawieniem, a oni zwyczajnie muszą wiedzieć jak się w nim zachować

Czesław Michniewicz skomentował przyszłego rywala Legii w Pucharze Polski. Spotkanie z ŁKS-em zaplanowane jest na 9 lutego, o godzinie 20:30.

– Oglądam ŁKS, dziś także miałem okazję przyjrzeć się jego meczom. To zespół, który dobrze funkcjonuje, posiada piłkę przez większość czasu, dobrze ją rozgrywa i ma w tym dużą swobodę. W składzie znajdziemy kilku doświadczonych piłkarzy takich jak Arek Malarz, Maciej Dąbrowski czy Janek Sobociński, który grał u mnie w reprezentacji, Pirulo. Drużyna prezentuje się naprawdę ciekawie i ma dużą szansę na to, by za pół roku znów być w ekstraklasie. Analizując jej spotkania śmiało mogę stwierdzić, że kulturę gry ma na wysokim poziomie.

– Musimy wziąć pod uwagę dwie rzeczy: po pierwsze w sobotę graliśmy mecz na ciężkim boisku, przez co pojawiło się sporo mikrourazów, naciągnięć itp. Oprócz tego w Łodzi przyjdzie nam się zmierzyć z trudnymi warunkami, więc nie tylko chcemy wygrać, ale mamy zrobić to bez jakichkolwiek problemów zdrowotnych. Dopiero po spotkaniu z ŁKS-em będziemy myśleć o niedzielnym meczu w Białymstoku – mówił Michniewicz.

Źródło: legia.com / własne


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *