Michniewicz: Kluczowe były zmiany, które zwiększyły nasze możliwości

Czesław Michniewicz

Kluczowe z naszej perspektywy były zmiany, które zwiększyły nasze możliwości w ofensywie – stwierdził Czesław Michniewicz po wygranej ze Spartakiem Moskwa (1:0) na ich terenie.

Warszawianie nie byli stawiani w roli faworytów, ale rzutem na taśmę dzięki trafieniu Lirima Kastratiego zgarnęli trzy punkty na inaugurację Ligi Europy. W przerwie meczu pokazaliśmy zawodnikom kilka filmów z naszej kamery taktycznej. Po przerwie nie było już takich sytuacji, jak przed przerwą, ale Spartak dążył do zwycięstwa. Była to dla nas szansa na kontrataki. Kluczowe z naszej perspektywy były zmiany, które zwiększyły nasze możliwości w ofensywie. Spodziewaliśmy się, że Muci i Kastrati dadzą nam możliwość zagrywania na wolne pole – analizował trener.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, ale początek nie był dobry. Spartak miał optyczną przewagę, spodziewaliśmy się ich ataków. Na szczęście nie zamienili swoich sytuacji na gola. Mecz później się wyrównał, wymienialiśmy więcej podań, zmusiliśmy rywala do biegania za piłką. Nie zawsze potrafiliśmy to wykorzystać, około 40 minucie gry rywale znów przejęli inicjatywę i mogli strzelić gola do szatni – dodał.

Ponownie wielkie zawody zagrał Maik Nawrocki, który raz po raz zatrzymywał rywali. – Miałem to szczęście i przewagę nad innymi trenerami, że ostatnie lata spędziłem w piłce młodzieżowej. Mogłem dzięki temu obserwować rozwój młodych piłkarzy. Maik Nawrocki nie był dla mnie anonimowy. To nie tak, że wymyśliłem tego zawodnika, Legia już wcześniej go obserwowała – przyznał Michniewicz.

Nie żyliśmy przeszłością, wiemy co wydarzyło się kiedyś. Nie budowaliśmy swojego przygotowania mentalnego na podstawie tamtego meczu. Mamy wielu nowych zawodników, dla których nie była to znana sytuacja, dlatego nie chcieliśmy budować narracji wokół spotkania z 2011 roku – podsumował.

źródło: legia.com /