Balde z debiutem w Barcelonie. “To spełnienie marzeń”

Alejandro Balde

Zdjęcie: FC Barcelona

Alejandro Balde we wtorek dostał okazję do debiutu w barwach Barcelony. Młody zawodnik mógł pokazać się na tle mocnego rywala, jakim był Bayern Monachium

“Blaugrana” przegrała to spotkanie 0:3, więc Balde ze względu na wynik nie zapamięta meczu zbyt dobrze. Ale pokazał się z niezłej strony. Do tego urazu doznał Jordi Alba, zatem Alejandro być może dostanie więcej okazji do gry.

To było moje marzenie mimo wyniku. Pracuję na to, od kiedy jestem w klubie, czyli od 7. roku życia. Możliwość debiutu w Lidze Mistrzów przeciwko Bayernowi, który jest jedną z najlepszych drużyn w Europie, to spełnienie marzeń – podkreśla Balde.

– Nie spodziewałem się, że wejdę na boisko, ale Jordi poprosił o zmianę, a ja rozgrzewałem się przez 30 sekund i powiedziano mi, że wchodzę. Wiele rzeczy przeszło mi wtedy przez myśl. Chciałem już wejść, zadebiutować. Jestem bardzo zadowolony – dodał.

Balde ma zaledwie osiemnaście lat. Do tej pory grał dla młodzieżowych reprezentacji Hiszpanii. W Barcelonie pokładane są w nim duże nadzieje.

Źródło: Marca, Sport, FCBarca.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *