Michał Przybylski o powołaniu do kadry: Czekam na obywatelstwo

hb.fo

Jak się okazuje, Michał Przybylski z występującego w HB Torshavn liczy na powołanie do reprezentacji Wysp Owczych. – Bardzo bym tego chciał – twierdzi w rozmowie z “TVP Sport”.

W farerskiej ekstraklasie ofensywny pomocnik jest szanowany. – Futbol na Wyspach Owczych to bardziej hobby. Jeszcze nie jest to profesjonalne granie, ale do tego dążymy. Coraz więcej chłopaków pracuje już tylko po trzy-cztery godziny. Staramy się jak możemy, ale spełnieniem marzeń to jeszcze nie jest – opowiada 23-latek na łamach “TVP Sport”.

Piłkarz nie myśli nad powrotem do Polski. – Myślałem o ligach bardziej zbliżonych do farerskiej, norweskiej czy duńskiej, by być wśród ludzi, których mentalność jest podobna do tutejszej. To mi pasuje – przekonuje.

Przybylski zadebiutował w młodzieżowej reprezentacji Polski w 2017 roku, a przez krótki czas był zawodnikiem Widzew Łódź. – W tamtym roku złożyłem papiery o duńskie obywatelstwo, więc teraz mogę tylko czekać. (…) Gdyby decydowano na Wyspach Owczych, to na pewno ten paszport bym dostał. Wszyscy mnie tu znają, chodziłem tu do szkoły, mówię po farersku. Czekam na obywatelstwo i powołanie. Bardzo bym tego chciał – kończy.

źródło: sport.tvp.pl /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x