Michał Pazdan zostaje w Ankaragucu

Transfer Pazdana do Genclerbirligi był niemal pewny, ale ostatecznie reprezentant Polski zostanie w Ankaragucu.

Michał Pazdan

Michał Pazdan / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Mimo zainteresowania wielu klubów tureckiej Super Lig Michał Pazdan zostanie w Ankaragucu. Za lojalność czeka go sowita podwyżka.

Michał Pazdan przeniósł się nad Bosfor pod koniec stycznia tego roku. Od razu wskoczył do składu Ankaragucu, które momentalnie poprawiło wtedy swoją grę w defensywie i utrzymało się, zajmując 13. miejsce w tabeli Super Lig. 31-letni środkowy obrońca wystąpił w 14 spotkaniach w których strzelił 2 bramki i raz asystował.

Polak był jedną z wyróżniających się postaci w ekipie beniaminka i wraz ze startem okienka transferowego stał się łakomym kąskiem dla tureckich klubów. Szczególnie, że reprezentant Polski miał bardzo niską klauzulę wykupu. O Pazdana miała pytać ponad połowa drużyn tureckiej ekstraklasy, a najbliżej pozyskania obrońcy miał być rywal zza miedzy Ankaragucu – Genclerbirligi. Nawet mówiło się, że transfer to kwestia kilku dni.

Ostatecznie jednak Michał Pazdan pozostanie w dotychczasowej drużynie. 31-latek przedłużył swoją wygasającą w czerwcu przyszłego roku umowę o kolejny rok. Nowy kontrakt ma uwzględniać także wysoką podwyżkę dla Polaka.

Michał Pazdan, Dyrektor sportowy Adnan Erkan i dyrektor generalny klubu Seyit Ali Doğan
fot. ankaragucu.org.tr

Mieliśmy udaną połowę sezonu. Ten czas był owocny zarówno dla klubu, jak i dla mnie. Teraz wspólnie będziemy chcieli to jeszcze poprawić. – powiedział Pazdan, którego cytuje oficjalna strona Ankaragucu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *