David Kopacz wypożyczony do Górnika Zabrze

Górnik Zabrze poinformował o kolejnym transferze w tym okienku.

Polska U-20, David Kopacz / fot. Mikołaj Barbanell

Reprezentant Polski U-20, David Kopacz został nowym zawodnikiem Górnika Zabrze. Do zabrzańskiego klubu trafił na zasadzie wypożyczenia z VfB Stuttgart. 

Kopacz to ofensywny pomocnik, który wystąpił na Mistrzostwach Świata U-20, które rozgrywane były w Polsce. Na tym turnieju nie zdobył, jednak żadnej bramki. 

Młody zawodnik urodził się w Niemczech i jest wychowankiem Borussii Dortmund, tam nigdy nie przebił się jednak do pierwszej drużyny i przed rokiem przeniósł się do VfB Stuttgart. W tym klubie też nie udało mu się przebić do kadry pierwszej drużyny i występował tylko w VI-ligowych rezerwach. Tam w siedemnastu spotkaniach zdobył dwie bramki i miał jedną asystę. 

– David jest kolejnym piłkarzem, świetnie wpisującym się w w politykę Górnika, który chce stawiać na rozwój młodych piłkarzy. Jest młodzieżowym reprezentantem Polski, który jednak już teraz prezentuje bardzo dojrzałą piłkę. Cechuje go spory potencjał, dobra technika i przegląd pola, drybling oraz serce do walki i głód gry. Wierzę, że te cechy potwierdzi w Zabrzu – mówi Artur Płatek. 

– Cieszę się, że mogę być w takim klubie. Wiem, że to czternastokrotny mistrz Polski, wielokrotny zdobywca Pucharu Polski, klub z sukcesami – powiedział Kopacz tuż po oficjalnej prezentacji, w rozmowie z klubową telewizją Górnika. – Lubię grać na “dziesiątce”, a także na skrzydłach. Atuty? Szybkość mam, technikę mam. Kocham grę ofensywną – dodał Kopacz


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *