

M’gladbach już bez Favre’a!
Szwajcarski trener Borussii M'gladbach Lucien Favre podał się do dymisji. Powodem decyzji 57-letniego szkoleniowca jest katastrofalny start sezonu w wykonaniu Źrebaków.
Z nieba do piekła. Trzecie miejsce w Bundeslidze w ubiegłym sezonie było największym sukcesem drużyny z Moenchengladbach od lat. Ojcem sukcesu okrzyknięto Favre'a, który w 2011 roku uratował Borussię przed spadkiem do drugiej Bundesligi. Łatwo jest jednak z euforii popaść w marazm i smutek. W bieżącym sezonie Źrebaki nie wygrały żadnego z pięciu spotkań ligowych. Ich bilans bramkowy 2:12, zero punktów, w efekcie ostatnie miejsce. Dochodzi do tego przegrany 0:3 inauguracyjny mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów z Sevillą, będącą notabene w podobnym do Niemców kryzysie w La Liga. Wszystkie te czynniki złożyły się na decyzje Szwajcara. Postanowił odejść, tym samym ułatwiając decyzję włodarzom, których spotkałaby zapewne bura od kibiców Borussii.
Nie wiadomo jeszcze kto zostanie następcą Favre'a. Być może Juergen Klopp. Przecież on potrafił już raz wznieść na szczyt Borussię. Dlaczego nie miałby zrobić tego kolejny raz. Tyle, że tamta Borussia była z Dortmundu, a ta nie jest.
-
AktualnościMarquinhos: kapitan PSG chce wrócić do Corinthians po wygaśnięciu kontraktuNowacki / 27 marca 2026, 16:04
-


AktualnościJürgen Klopp: Mohamed Salah to jeden z największych piłkarzy w historiiNowacki / 27 marca 2026, 15:33
-


AktualnościJoan García odrzucony z kadry Hiszpanii przed meczem z SerbiąNowacki / 27 marca 2026, 14:58
-


AktualnościAston Villa rozważa transfer Ibrahima Mbaye z Paris Saint‑GermainNowacki / 25 marca 2026, 15:11
-

AktualnościBayern Monachium wyklucza sprzedaż Michaela Olise latem - kontrakt do 2029 roku i brak klauzuli odstępnegoNowacki / 25 marca 2026, 14:26
-

AktualnościCristiano Ronaldo Jr. trenował w akademii Realu Madryt - możliwy transfer do La FabricaNowacki / 25 marca 2026, 13:47

































