Analiza 6. kolejki Eredivisie

Głównym wydarzeniem 6. kolejki w Holandii była porażka mistrza z Eindhoven z Heraclesem 1:2. Ajax po kapitalnym występie Arkadiusza Milika pokonał Excelsior. Zwolle dzięki zwycięstwu nad ADO wspięło się na trzecie miejsce w lidze, zatrzymując tym samym razem z Amsterdamczykami miano niepokonanego zespołu.

Heracles – PSV

Mecz na szczycie zapowiadał się pasjonująco. Niewielu jednak wierzyło w wygraną gospodarzy. Mimo świetnej serii zwycięstw piłkarzy z Almelo, to mistrzowie Holandii byli zdecydowanym faworytem starcia. Tym bardziej, iż w tygodniu potrafili oni ograć Manchester United w spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Kto wierzył w łatwe trzy punkty dla PSV, ten się rozczarował. Chociaż w 2. minucie wynik otworzył Luuk de Jong, to Heracles po bramkach Fledderusa w 39. minucie i Brunsa na zakończenie pierwszej połowy zwyciężył 2:1, zachowując pozycję wicelidera. PSV spadło na 5. miejsce.

Excelsior – Ajax

Kibice w Rotterdamie wietrzyli niespodziankę w pojedynku Excelsioru z Ajaxem. Gdyby do ich marzeń choć w małym stopniu dołączyli się piłkarze, to może i ugraliby punkt. Niestety dla miejscowych zawodnicy Excelsioru znacznie odbiegali umiejętnościami od podopiecznych Franka de Boera. Ajax już w pierwszej połowie, głównie za sprawą Arka Milika, ustawił sobie mecz pod swoje dyktando. Polak w 34. minucie asystował przy trafieniu El Ghaziego, a po kilku chwilach sam pokonał golkipera z Rotterdamu, ustalając, jak się później okazało, wynik spotkania. Ajax z szesnastoma punktami na koncie przewodzi tabeli Eredivisie. Excelsior z czterema oczkami plasuje się na 15. lokacie.