Robert Skumiał

Stomil Olsztyn w trzecim sobotnim starciu 23.kolejki I Ligi na własnym obiekcie zremisował 2:2 z Wigrami Suwałki.

Spotkanie fenomenalnie zaczęli gospodarze, którzy już w 2.minucie objęli prowadzenie za sprawą Grzegorza Lecha. 33- latek oddał kapitalny strzał z okolic szesnastki gości. Sześć minut później było już 2:0, a blok defensywny Wigier pierwszorzędnie rozmontował Rafał Kujawa. Zawodnicy z Suwałk po dwóch ciosach podjęli próbę odpowiedzi, czego najlepszym efektem było trafienie Bartłomieja Kalinowskiego w 15.minucie meczu. W kolejnych fragmentach zawodów pracy trochę miał sędzia, który trzykrotnie karał piłkarzy Stomilu Olsztyn. Do jego notesiku został wpisany m.in. Piotr Klepczarek, niegdyś gracz Łks-u Łódź. Wynik 2:1 utrzymał się do przerwy.

Po wznowieniu gry sympatycy na stadionie obejrzeli dwie doskonałe sytuacje. Najpierw Grzegorz Lech w dogodnej sytuacji minimalnie chybił, a potem Kamil Adamek w wybornym położeniu musiał uznać wyższość Piotra Skiby. W 68.minucie żółtą kartkę obejrzał Maciej Wichtowski. Kilka chwil później Kamil Adamek ponownie miał idealną szansę na bramkę, jednak w indywidualnym starciu z goalkeeperem poniósł sromotną klęskę. W 76. minucie przyjezdni doprowadzili do wymarzonego remisu, a ten plan pomógł zrealizować Kamil Adamek. Ostatnia część spotkania obfitowała w liczne faule, co dawało arbitrowi pretekst, aby wyjmować żółte kartoniki. Do końca pojedynku rezultat nie uległ już zmianom.

Stomil Olsztyn 2:2 Wigry Suwałki

Strzelcy:

1:0 Lech (2′)

2:0 Kujawa (8′)

2:1 Kalinowski (15′)

2:2 Adamek (76′)

Żółte kartki: Głowacki (20′), Remisz (30′), Klepczarek (37′), Lech (78′) – Wichtowski (66′), Baran (72′), Bartkowski (77′)

Skład gospodarzy: Skiba – Bucholc, Klepczarek, Ratajczak, Remisz, Wełna, Głowacki Paweł (83. Jegliński), Głowacki Piotr (60. Suchocki), Lech (88. Nishi), Kujawa, Żwir

Skład gości: Salik – Bogusz, Baran, Kądzior, Wichtowski, Kalinkowski (73. Brtan), Cabrera, Bartkowski, Gąska (84. Makaradze), Żebrowski (46. Zapolnik), Adamek