Mecz walki w Sarańsku. Dania dowiozła zwycięstwo do końca

sportbuzzer.de

Dziś na Mordowija Ariena w Sarańsku w ramach pierwszej kolejki grupy C, Dania wygrała z Peru 1:0 po bramce Poulsena. Reprezentacja Peru na mundial powróciła po 36 latach, mimo wielu sytuacji musieli uznać wyższość Duńczyków.

Po 36 latach Peru powróciło na mistrzostwa świata i w pierwszym meczu fazy grupowej podjęli reprezentację Danii. Jedenastki obu drużyn prezentowały się następująco.

Reprezentacja Peru po tak długiej przerwie chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Już w 5. minucie spotkania w pole karne wbiegł Cueva, ale Kjaer wyjaśnił sytuację wybijając futbolówkę. La Blanquirroja przez dłuższy czas starali się wymieniać podania i szukać okazji do oddania strzału. W 13. minucie Carillo wszedł z prawej strony do środka i uderzył lewą nogą w kierunku dalszego słupka, jednak na posterunku znalazł się Schmeichel. W 32. minucie w starciu z Farfanem ucierpiał Kvist, który nie był w stanie kontynuować gry i został zniesiony z boiska na noszach. Przez większość czasu mecz wyglądał w ten sposób, że obie ekipy starały się wymieniać piłki i szukać zaskoczenia. Kiedy zegar wskazywał 38. minute przed polem karnym sfaulowany został Sisto. Do piłki podszedł Eriksen, który mocnym strzałem trafił w mur. Całą akcję dobitką zakończył Schone, ale strzał złapał Gallese. Pod koniec pierwszej połowy w polu karnym Duńczyków Cueva został sfaulowany przez Poulsena. Sędzia dopiero po interwencji VAR wskazał na jedenasty metr. Wykonawcą został sam faulowany, lecz zawodnik Sao Paulo fatalnie wystrzelił piłkę w powietrze, i wynik na tablicy dalej wskazywał 0:0.

Zawodnicy obu reprezentacji na drugą odsłonę wyszli bardzo skupieni. 8. minut po rozpoczynającym gwizdku Eriksen dośrodkował w pole karne, lecz piłkę wybili obrońcy Peru. Zawodnik Danii oddał jeszcze strzał, lecz bardzo niecelnie. Duńczycy utrzymywali się przy piłce, a reprezentacja Peru próbowała naciskać pressingiem. W 59. minucie spotkania Eriksen obsłużył prostopadłym podaniem Poulsena, a ten w sytuacji sam na sam nie pomylił się i płaskim strzałem obok bramkarza otworzył wynik meczu. Po straconej bramce Peru chciało jak najszybciej wyrównać i już w 61. minucie Cueva prostopadle zagrał do Floresa, którego strzał obronił świetnie dysponowany Kasper Schmeichel. Trzy minuty później Peru znowu miało dobrą sytuację. Świeżo wprowadzony na boisko Guerrero oddał strzał głową, lecz znowu na posterunku znalazł się Schmeichel. Tempo spotkania było na bardzo dobrym poziomie. Znowu akcja Peru, dośrodkowanie z lewej strony do Rodrigueza, ten zgrał do Farfana, któremu zabrakło kilku centymetrów, by wyrównać wynik. W 79. minucie Guerrero oddał strzał piętką, lecz piłka minęła słupek. Peru próbowało wyrównać na różne sposoby dośrodkowania w pole karne, prostopadłe zagrania, ale za każdym razem górą był Kasper Schmeichel. Tak też było w 84. minucie, kiedy bramkarza Danii strzałem sprzed pola karnego zaskoczyć chciał Farfan. Dwie minuty później Gallese wybronił barkiem strzał Eriksena. Duńczycy zdołali dowieźć zwycięstwo do końca i trzy punkty wylądowały na ich koncie. W drugiej kolejce Dania zmierzy się z Australią (21 czerwca o godzinie 14:00) a tego samego dnia o 17:00 Peru podejmie wicemistrzów Europy – Francję.

16.06.2018, Mistrzostwa Świata w Rosji, grupa C, Mordowija Ariena w Sarańsku, Widzów: 40 502.

Peru – Dania 0:1 (0:0)

Bramka: Poulsen 59′

Christian Cueva (Peru, 45’+1) nie wykorzystał rzutu karnego.

Sędzia: Bakary Gassama (Gambia).

Żółte kartki: Renato Tapia – Thomas Delaney, Yussuf Poulsen.

Peru: Pedro Gallese – Luis Advincula, Alberto Rodriguez, Christian Ramos, Miguel Trauco – Andre Carrillo, Renato Tapia (87′ Pedro Aquino), Christian Cueva, Yoshimar Yotun, Edison Flores (62′ Paolo Guerrero) – Jefferson Farfan (85′ Raul Ruidiaz).

Dania: Kasper Schmeichel – Henrik Dalsgaard, Simon Kjaer, Andreas Christensen (81′ Mathias Jorgensen), Jens Stryger Larsen – William Kvist (35′ Lasse Schoene), Christian Eriksen, Thomas Delaney – Yussuf Poulsen, Nicolai Jorgensen, Pione Sisto (67′ Martin Braithwaite).