Gospodarze tegorocznych Mistrzostw Świata w meczu otwarcia pokonali 3:1 (1:1) reprezentację Chorwacji. Na Sao Paulo wynik spotkania już w pierwszym kwadransie gry otworzyli Chorwaci za sprawą bramki samobójczej Marcelo.

Mecz inaugurujący mundial w Brazylii mógł się podobać. Wiele ciekawych akcji z dwóch stron boiska, kończyło się strzałami na bramkę. Pierwszą bramkę na tych mistrzostwach zdobył Marcelo, który nie fortunnie skierował piłkę do własnej siatki.

Gola wyrównującego tuż przed 30. minutą spotkania zdobył Neymar. Brazylijczyk wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 71. minucie meczu strzelając bramkę z kontrowersyjnego rzutu karnego. Sędzia odgwizdał faul na Fredzie, który był lekko pociągany za ramię przez Dejana Lovrena.

Kilkanaście minut później bramkę na 2:2 zdobyli Chorwaci, jednak została ona nie uznana ze względu na faul Olicia na Julio Cesarze.

W doliczonym czasie gry “kropkę nad i” postawił Oscar, który strzałem z dystansu umieścił futbolówkę przy samym słupku bramki Pletikosa.