ME U-17: Wysoka wygrana reprezentacji Polski w meczu otwarcia

Łączy nas Piłka (Twitter)

Reprezentacja Polski do lat 17 udanie rozpoczęła Mistrzostwa Europy na Węgrzech. Biało-czerwoni prowadzeni przez Marcina Włodarskiego pokonali Irlandię 5-1 w meczu otwarcia.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Irlandczyków, którzy objęli prowadzenie już w 4. minucie za sprawą Ike Oraziego. Polacy szybko doprowadzili do wyrównania, a w 44. minucie wyszli na prowadzenie. W następne 20 minut zdobyli kolejne trzy bramki i wysoko pokonali Irlandię co nie umknęło uwadze prezesa PZPN, Cezarego Kuleszy.

Na wyróżnienie zasługuje Mateusz Skoczylas, który zdobył w tym spotkaniu dwie bramki, a szczególnie zostanie zapamiętana ta pierwsza, w której Polak popisał się szybkością i walecznością.

Reprezentacja Polski z trzema punktami prowadzi w grupie A Mistrzostw Europy U-17. Dziś o 20:00 spotkanie Węgier z Walią. Podopieczni Marcina Włodarskiego kolejny mecz rozegrają z Węgrami 20 maja o 20:00.