Mateusz Lis zastąpi Drągowskiego w kadrze U-21

Mateusz Lis / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na liście powołanych na Euro U-21 2019 zaszły zmiany. Czesław Michniewicz na miejsce kontuzjowanego Bartłomieja Drągowskiego powołał Mateusza Lisa. 

Mateusz Lis jest obecnie zawodnikiem Wisły Kraków. W minionym sezonie Lotto Ekstraklasy zanotował 35 występów w barwach Białej Gwiazdy, w których zanotował 6 czystych kont i puścił aż 62 bramki.

Zastąpi Bartłomieja Drągowskiego, który wiosną na wypożyczeniu we włoskim Empoli zanotował 17 spotkań, w których puścił 26 bramek oraz utrzymał 4 czyste konta. Wielokrotnie ratował swój zespół przed wysokimi porażkami. W tym sezonie Serie A przy klasyfikacji “Najwięcej interwencji w jednym spotkaniu” nazwisko Polaka figuruje na 3 pierwszych miejscach. W tym to pierwsze, 17 obronionych strzałów w meczu Atalantą Bergamo, jest rekordem ligi włoskiej.

I to bardzo dobre występy w ostatnim czasie, a nie kontuzja, mogą przyczyną opuszczenia przez Drągowskiego kadry U-21. Według “Przeglądu Sportowego” bramkarz Empoli miał nie pogodzić się z rolą zmiennika Kamila Grabary w reprezentacji młodzieżowej. Wypożyczony z Liverpoolu do duńskiego Aarhus GF Grabara był podstawowym bramkarzem w eliminacjach do MME 2019 i jego dobra postawa w tamtejszych meczach oraz w duńskiej Superligaen miała być powodem dla którego Michniewicz widzi 20-latka w bramce Polski U-21.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi