Massimiliano Allegri: Arkadiusz Milik nie może być zdesperowany, wyglądamy bardziej zespołowo

juventus.com

Massimiliano Allegri stwierdził, że jego piłkarze nareszcie pokazali zespołowość po zdemolowaniu Empoli (4:0).

Stara Dama po wygranych derbach Turynu (1:0), tym razem podejmowała Empoli. Wojciech Szczęsny ponownie zachował czyste konto, a Arkadiusz Milik zastąpił w 65. minucie Dusana Vlahovicia. – Wyglądamy bardziej zespołowo. Wrzuciliśmy wyższy bieg i chcemy nadrobić dystans do czołówki. Utrzymywaliśmy wyższe tempo po przerwie, co pokazuje, że poprawia się nasz poziom sprawności – powiedział Max Allegri.

Przed Juventusem przygotowania do wtorkowego starcia z Benficą Lizbona. Niepowodzenie w Portugalii może ich przedwcześnie wyrzucić z Ligi Mistrzów. – Moise Kean wrócił do formy, przede wszystkim psychicznej. Miał wiele okazji z Torino, a dziś zdobył ładnego gola. Arkadiusz Milik musi być spokojniejszy. Nie może być tak zdesperowany do zdobywania goli, ponieważ to prowadzi go do marnowania klarownych szans – dodaje Włoch.

Leandro Paredes został na ławce rezerwowych po raz czwarty z rzędu w Serie A. – Nie wyglądał dobrze fizycznie, kiedy do nas przybył, ale rozegrał sześć meczów, gdyż kontuzjowani byli Locatelli i Rabiot. Pomógł nam w drugiej połowie, gdy potrzebowaliśmy więcej jakości i techniki w środku pola – kończy Allegri.