Marsylia wygrywa w ważnym meczu i robi krok w stronę europejskich pucharów

Olympique Marsylia wygrała 2:1 z Niceą w hicie 36. kolejki Ligue 1 i za tydzień może przypieczętować awans do europejskich pucharów.

Mecz lepiej zaczęli goście, już w początkowych minutach gry Nicea stworzyła dwie dogodne sytuację, ale słupek uratował Marsylczyków. W 21. minucie to jednak gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Payeta strzałem z głowy Gomis pokonał bramkarza, dla francuza był to 18. gol w sezonie. Druga połowa zaczęła się od wyrównania gości, Balotelli wykorzystał cudowne dośrodkowanie Bayssa. W 66. minucie Marsylia ponownie wyszła na prowadzenie, Evra pokonał Cardinala i strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach drużyny ze Stade Velodrome. Olymique za tydzień podejmie Bordeaux w starciu o Ligę Europy.

Olympique Marsylia 2:1 Nice