Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Olbrzymia presja ciążyła na Legi. Po wygranych Lecha, Lechii i remisie Jagiellonii Legia musiała zapunktować pełną pulę. Po remisie z Wisłą Kraków kolejna strata punktów nie wchodziła w grę. W pierwszej połowie w grze Legii było dużo nerwowości, a Pogoń skutecznie broniła. W drugej połowie zobaczyliśmy inną Legię i inną Pogoń. Stołeczny klub zaczął grać lepiej i już w 49 minucie Donik Nagyy strzelił gola na 1:0. W między czasie karnego na dwa tempa postanowił strzelić Miroslav Radović i jak się okazało wybrał sposób nieskuteczny. Miro przysłużył się Legii w inny sposób. W sprytny sposób wykartkował Jarosława Fojuta, a minutę później Legia prowadziła już 0:2. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. Legia zagrała najlepsze drugie 45 minut w tym roku kalendarzowym i nie odskakuje od wyścigu o mistrzostwo.

Pogoń Szczecin 0:2 Legia Warszawa
– | 49′ Dominik Nagy, 68′ Thibault Moulin

Skład Pogoni Szczecin: 1.Słowik, 77.Nunes, 3.Fojut, 2.Rapa, 24.Niepsuj, 23.Matras, 14.Drygas, 7.Gyrucso(’85 15.Matynia), 10.Kort(76′ 18.Kitano), 29.Listkowski(71′ 6.Murawski), 11.Delev

Skład Legii Warszawa: 1.Malarz, 55.Jędrzejczyk, 5.Dąbrowski, 2.Pazdan, 14.Hlousek, 75.Moulin(90′ 15.Kopczyński), 3.Jodłowiec, 6.Guliherme(84′ 53.Szymański), 8.Odjidja-Ofoe, 21.Nagy(79′ 22.Hamalainen), 32.Radović

Żółte kartki: – |63′ Radović, 88′ Moulin

Czerowne kartki: 67′ Fojut | –

Sędzia główny: Szymon Marciniak