Mariusz Rumak chwali zespół po Jagiellonii: To pokazuje, jak buduje się zespół w Poznaniu

Bartosz Mrozek, Lech Poznań

Fot. Mateusz Czarnecki

Twierdza w Białymstoku upadła. Lech Poznań pokonał Jagiellonię (2:1) w 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Na nic się zdał napór gospodarzy w ostatnich sekundach.

Kolejorz odniósł dwa duże sukcesy. Wywalczył trzy punkty na stadionie, który nie został do tej pory zdobyty w tym sezonie, więc go odczarowaliśmy. To jest pierwszy sukces. A drugi, że wywalczyliśmy wygraną z pięcioma wychowankami i trzema młodzieżowcami w jedenastce. To pokazuje, jak buduje się zespół w Poznaniu – zauważa Mariusz Rumak, cytowany w serwisie “lechpoznan.pl”.

Kolejorz na Podlasie pojechał osłabiony. Szkoleniowiec nie mógł skorzystać z Mikaela Ishaka, Adriela Ba Louy, Mihy Blazicia oraz Filipa Dagerstala. – Kiedy brakuje tak wielu piłkarzy, wciąż jesteś w stanie grać przeciwko zespołowi, który gra najlepiej piłką w Polsce. I zagraliśmy prawie dokładnie tak, jak chcieliśmy. Chcieliśmy trafić ze stałego fragmentu gry i to zrobiliśmy. Chcieliśmy z kontrataku, zmieniając szybko stronę, bo widzieliśmy, że tutaj jest problem naszych przeciwników, i też tak zrobiliśmy. Te momenty rozegrane zostały tak, jak chcieliśmy – dodał.

– Ale cóż, obrona musi się poprawić, wyjść wyżej, mamy tu jeszcze sporo do zrobienia. Nie powinniśmy być po przerwie tak nisko. Graliśmy w trzech systemach, także po to, żeby pozamykać Jagiellonię. Ale zdecydowanie sukces, oprócz ustawienia, to jest mentalność. Wszyscy wspierali się, odbudowywali pozycję po stracie. Pokazaliśmy charakter i walczymy dalej – zakończył Rumak.

Lechici rozpędzeni dwoma kolejnymi zwycięstwami wiosennymi, awansowali na trzecią lokatę. W szlagierze 22. serii gier, Lech podejmie Śląska Wrocław, który wpadł w dołek i przegrał kolejno z Pogonią Szczecin (0:1) oraz Stalą Mielec (0:1).

źródło: lechpoznan.pl / 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x