Mario Götze odejdzie z Borussii, jeśli Favre pozostanie trenerem?

Mario Gotze

Zdjęcie: https://www.the42.ie/

Mario Götze nie jest zadowolony ze swojej sytuacji w Borussii Dortmund i opuści klub wraz z wygaśnięciem umowy, jeśli Lucien Favre, obecny szkoleniowiec BVB, zachowa posadę trenera – informuje niemiecki “Sky”.

W trwającej obecnie kampanii 27-latek wystąpił w zaledwie 11 spotkaniach. Większość z nich to krótkie, zaledwie kilkunastominutowe epizody na murawie. Starania o powrót do wyjściowej jedenastki Borussii nie przynoszą efektów. Wobec tego zawodnik ma być rzekomo zainteresowany zmianą otoczenia.

Kontrakt Götze wygasa wraz z końcem czerwca 2020 roku, i choć jego miłość do “Borussen” jest niekwestionowana, tak okoliczności mogą zmusić Mario do pewnych zmian. Warunkiem przedłużenia umowy ma być jednak zmiana na stanowisku trenera. Obecnie wakat ten zajmowany jest przez Luciena Favre.

Odkąd Szwajcar przejął obowiązki szkoleniowca w Dortmundzie, Götze wystawiany jest na pozycji nr “9”. W porównaniu z uprzednimi latami jest to swoistą nowością. W poprzednim sezonie w nowej roli 27-latek zdobył 7 bramek, a także zanotował 7 asyst.

Według wcześniejszych doniesień wstępne negocjacje na linii klub – zawodnik również nie przebiegały pomyślnie. Kierownictwo oczekuje, iż zawodnik zgodzi się na 25% obniżkę pensji. Przyszłość Götze na Signal Iduna Park stoi zatem pod znakiem zapytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi