Marek Papszun: Nie chcę niczego udowadniać w meczu z Legią z powodu zainteresowania moją osobą

Papszun

źródło: Screen Youtube


Marek Papszun mówi, że nie był zaskoczony powołaniem Patrykiem Kuna do kadry, ponieważ z tego, co usłyszał reprezentacja ma zamiar grać w podobnej strukturze organizacyjnej.

W poniedziałek kadrowicze zbiorą się na zgrupowaniu w Chorzowie. Biało-czerwoni 24 marca zmierzą się w Glasgow ze Szkocją, a pięć dni później na Stadionie Śląskim rozegrany będzie finał baraży o mistrzostwa świata ze Szwecją lub Czechami.

Wśród wybrańców Czesława Michniewicza nie brakuje zaskoczeń, a jednym z takich piłkarzy jest obecność Patryka Kuna z Rakowa. – Pozycja wahadłowego jest bardzo wymagająca, kompleksowość gry na niej naprawdę jest bardzo złożona. Postronni kibice czasami nawet nie są w stanie tego ocenić. Nie chodzi nawet o niewiedzę, ale tu jest tyle szczegółów, że nawet ciężko to dostrzec w czasie meczu. Biorąc te wszystkie czynniki pod uwagę, to powołanie nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem – opowiada Papszun w “Przeglądzie Sportowym”.

Po 25. kolejce PKO Ekstraklasy, na czele jest zespół z Częstochowy, a trener ostrożnie podchodzi do rywalizacji z Lechem i Pogonią. – Nie zapominamy, że mimo iż ciągle jesteśmy w fazie budowy klubu, to i tak do sprawy trzeba podejść ambitnie. Chcieliśmy się utrzymać w czołówce i w niej jesteśmy. W tym momencie miejsce w tabeli nie ma aż takiego znaczenia, ważne będzie to co będzie na koniec dnia. A koniec dnia wypada w tym roku 22 maja – oznajmił.

W sobotę rozpędzona Legia przyjedzie do Częstochowy. Jeszcze w listopadzie Dariusz Mioduski publicznie wygłaszał chęć zatrudnienia Papszuna. – Legia ciągle przyciąga. Ja jednak nie podchodzę do tego w taki sposób, że mam coś udowodnić z powodu zainteresowania moją osobą. To w piłce jest całkowicie normalne. Ten etap jest już za nami i skupiam się tylko na tym, aby wywalczyć z Rakowem to, czego byśmy bardzo chcieli – podkreśla.

źródło: przegladsportowy.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.