Marek Koźmiński skrytykował występ reprezentanta Polski. “Piłkę tracił na poziomie podwórka”

laczynaspilka.pl

Marek Koźmiński w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” skrytykował występ Arkadiusza Recy w meczu ze Szkocją. – Chłopak sprawia wrażenie, jakby mu nie zależało – powiedział.

Reprezentacja Polski rzutem na taśmę zremisowała 1:1 ze Szkocją w meczu towarzyskim rozgrywanym na Hampden Park w Glasgow. Gospodarze czwartkowej rywalizacji wyszli na prowadzenie w 68. minucie za sprawą trafienia Kierana Tierneya. Do wyrównania doprowadził Krzysztof Piątek. Napastnik Fiorentiny w 94. minucie pewnym strzałem wykorzystał rzut karny.

Po meczu zdecydowanie najwięcej krytyki spadło na Arkadiusza Recę. Lewy obrońca nie radził sobie z przeciwnikami i mało wnosił do gry ofensywnej. Ponadto został ukarany żółtą kartką za nieodpowiedzialny i brutalny faul.

Rozczarowany jego postawą jest również Marek Koźmiński. Były piłkarz i wiceprezes Polskiego Związki Piłki Nożnej nie pozostawił na nim suchej nitki.

– Chłopak sprawia wrażenie, jakby mu nie zależało. Wiem, że tak nie jest, ale wydawał się zbyt pewny, nonszalancki, przekonany, że cokolwiek by zrobił, to i tak zagra we wtorek. Piłkę tracił na poziomie podwórka – powiedział w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”.

Smutne, bo to nie był jego pierwszy taki mecz. Uważam, że jest w reprezentacji na siłę, bo nikogo lepszego nie ma – dodał.

Arkadiusz Reca w reprezentacji Polski występuje od września 2018 roku. Do tej pory w narodowych barwach rozegrał 15 meczów.