FC Barcelona na dobrej drodze do przedłużenia Gavi’ego i Araújo


Barcelona odradza się pod wodzą Xaviego. Trzonem zespołu są doświadczeni zawodnicy. Busquets, Pique, Ter Stegen oraz Alba. Zespół dopełniają młodzi zawodnicy. Ci gracze zwiększają swoje znaczenie w zespole, a co za tym idzie, zwiększają swoje wymagania kontraktowe.

Tacy zawodnicy jak Pedri czy Ansu Fati są już zaklepani przez Barcelonę na lata. Największe brylanty tego zespołu mają kontrakty do 2026 i 2027 roku. Blaugrana musi się martwić o swoich innych piłkarzy. Odradzający się Dembele może odejść za darmo w czerwcu, te rozmowy dają najwięcej emocji. Saga z kontraktem francuskiego piłkarza toczy się już od paru ładnych miesięcy.

Trzeba też patrzeć na innych zawodników. Pablo Gavi i Ronald Araújo, ci zawodnicy włączyli się już na stale do walki o pierwszą jedenastkę. Ten pierwszy gra coraz częściej mimo tego, że nie jest jeszcze pełnoletni, za to Araújo jest uznawany za lidera defensywy.

Ich kontrakty kończą się w czerwcu 2023 roku. Trzeba się martwić, ponieważ największe piłkarskie kluby zacierają ręce na tych piłkarzy. Fabrizio Romano podaje, że Duma Katalonii jest na najlepszej drodze do przedłużenia obu kontraktów. Dzięki sponsorowaniu klubu przez Spotify znajdą pieniądze na coraz to większą płacę dla młodzików.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.