jagiellonia.pl

Dobre wiadomości napłynęły do kibiców Jagiellonii Białystok. Władze klubu uzgodniły z ukraińskim Dnipro wypożyczenie Marca Guala do zakończenia sezonu 2022/23.

Marc Gual w swojej ojczyźnie zaliczył sporo występów na boiskach tamtejszej drugiej ligi. Wychowanek CF Badalona, który w kolejnych latach grał m.in. w juniorach i rezerwach Espanyolu Barcelona, Realu Zaragoza, rezerwach Realu Madryt, Gironie oraz AD Alcorcón, wraz z początkiem tego roku zdecydował się na zagraniczny wyjazd. Wybór padł na wschód Europy, a konkretnie Dnipro-1 Dniepropietrowsk. Niestety, z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę, 26-latek nie zdołał zadebiutować w barwach swojego nowego zespołu na boiskach tamtejszej ekstraklasy. Po ucieczce z Ukrainy Hiszpan znalazł się bez klubu, a pomocną dłoń w jego kierunku wyciągnęła Jagiellonia Białystok.

Gual trafił do Białegostoku pod koniec marca, lecz bardzo szybko zdołał wskoczyć do wyjściowego składu “Jagi”. Dorobek trzech goli w siedmiu spotkaniach nie wywiera co prawda ogromnego wrażenia, lecz nawet w tak krótkim czasie Hiszpan pokazał, że jest ciekawym zawodnikiem stanowiącym istotne wzmocnienie na poziomie naszej rodzimej PKO Ekstraklasy. Gual jest kolejnym ruchem transferowym Jagiellonii w obecnie trwającej letniej przerwie. Zespół prowadzony obecnie przez Macieja Stolarczyka w ostatnim czasie zasilili Wojciech Łaski, Nené i Mateusz Skrzypczak. Obecnie z zespołem trenują również wracający z wypożyczenia Juan Cámara oraz testowany Jakub Witek (0statnio drugoligowa Radunia Stężyca).

Źródło: własne / Jagiellonia Białystok


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.