Marc Bartra: Thomas Tuchel “ma profil”, żeby zostać trenerem Barcelony

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Marc Bartra widzi swojego trenera w BVB, Thomasa Tuchela, jako potencjalnego kandydata na objęcie funkcji szkoleniowca w Barcelonie, mówiąc, że ma on profil, by objąć drużynę z Camp Nou pewnego dnia.

Były trener Mainz, Tuchel, zastąpił Juergena Kloppa w Dortmundzie w 2015 roku i w pierwszym swoim sezonie w Bundeslidze zajął z drużyną BVB drugie miejsce, ustępując tylko Bayernowi, który prowadził Guardiola.

W tym sezonie niemiecki klub wygrał swoją grupę w Lidze Mistrzów, wyprzedzając Real Madryt, z którym zremisował dwukrotnie, u siebie i na wyjeździe. Tuchel zdobył uznanie za sposób w jaki grała drużyna.

– Nie wiem, co się wydarzy w przyszłości, ale Tuchel ma profil, by prowadzić Barcelonę. – Bartra powiedział w wywiadzie z Diario Sport.

Bartra jest w dobrej pozycji, aby wygłaszać takie uwagi, gdyż spędził on 14 lat w Barcelonie zanim przeszedł do Dortmundu za 8 milionów euro ostatniego lata.

Ten środkowy obrońca szybko przyzwyczaił się do życia w Dortmundzie zaliczając 17 występów we wszystkich rozgrywkach i mówi, że Tuchel odegrał kluczową rolę w tym, aby pomóc mu poczuć się jak w domu grając dla BVB.

–  Trening z Tuchelem jest podobny do zajęć treningowych w Barcelonie. – Dodaje Bartra.

– To pomogło mi szybko się przystosować, ponieważ jakość i styl gry w Dortmundzie jest podobny do tego, co widziałem w Barcelonie.

Źródło: ESPN


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *