Marc Bartra: Thomas Tuchel “ma profil”, żeby zostać trenerem Barcelony

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Marc Bartra widzi swojego trenera w BVB, Thomasa Tuchela, jako potencjalnego kandydata na objęcie funkcji szkoleniowca w Barcelonie, mówiąc, że ma on profil, by objąć drużynę z Camp Nou pewnego dnia.

Były trener Mainz, Tuchel, zastąpił Juergena Kloppa w Dortmundzie w 2015 roku i w pierwszym swoim sezonie w Bundeslidze zajął z drużyną BVB drugie miejsce, ustępując tylko Bayernowi, który prowadził Guardiola.

W tym sezonie niemiecki klub wygrał swoją grupę w Lidze Mistrzów, wyprzedzając Real Madryt, z którym zremisował dwukrotnie, u siebie i na wyjeździe. Tuchel zdobył uznanie za sposób w jaki grała drużyna.

– Nie wiem, co się wydarzy w przyszłości, ale Tuchel ma profil, by prowadzić Barcelonę. – Bartra powiedział w wywiadzie z Diario Sport.

Bartra jest w dobrej pozycji, aby wygłaszać takie uwagi, gdyż spędził on 14 lat w Barcelonie zanim przeszedł do Dortmundu za 8 milionów euro ostatniego lata.

Ten środkowy obrońca szybko przyzwyczaił się do życia w Dortmundzie zaliczając 17 występów we wszystkich rozgrywkach i mówi, że Tuchel odegrał kluczową rolę w tym, aby pomóc mu poczuć się jak w domu grając dla BVB.

–  Trening z Tuchelem jest podobny do zajęć treningowych w Barcelonie. – Dodaje Bartra.

– To pomogło mi szybko się przystosować, ponieważ jakość i styl gry w Dortmundzie jest podobny do tego, co widziałem w Barcelonie.

Źródło: ESPN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *