Manchester United zostanie wystawiony na sprzedaż. Oficjalny komunikat klubu

Manchester United

manutd.com

Właściciele Manchesteru United, rodzina Glazerów rozważają sprzedaż klubu. Amerykanie wykupili Czerwone Diabły w 2005 roku za 1,34 mld dolarów.

Wtorek był ciekawy dla fanów czerwonej części Manchesteru. W końcu pojawił się komunikat o rozstaniu z konfliktowanym Cristiano Ronaldo. Następnie późnym wieczorem poinformowano w oświadczeniu, że zarząd rozważy wszystkie strategiczne alternatywy, w tym nową inwestycję w klub, sprzedaż lub inne transakcje.

Dodano, że proces obejmie ocenę kilku inicjatyw mających na celu wzmocnienie klubu, w tym przebudowę stadionu, infrastruktury oraz rozszerzenie działalności komercyjnej klubu na skalę globalną.

W 2012 roku Glazerowie sprzedali 10 proc. swoich udziałów na giełdzie. Nie jest żadną tajemnicą, że gdyby Glazerowie mieli odejść, to większość fanów przyjęłaby z radością. W połączeniu z ogromnymi inwestycjami wymaganymi przy remoncie Old Trafford i przekształceniami w boisku treningowym w Carrington, a przy tym nakłady United w krótkim okresie będzie bardzo kosztowne.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.