Manchester United nie rezygnuje z walki o Eriksena

Federacja Irlandii (Twitter)

Powołując się na informacje portalu “Goal.com” przedstawiciele Manchesteru United zamierzają podjąć kolejną próbę zakontraktowania duńskiego pomocnika – Christiana Eriksena.

Klub z Manchesteru próbował latem ściągnąć do siebie kreatywnego pomocnika Tottenhamu, jednak Daniel Levy nie chciał go sprzedawać do innego klubu z Premier League. “Koguty” dopięły swego i 27-letni Duńczyk pozostał w stolicy Anglii. Samemu zawodnikowi nie bardzo to odpowiada, ponieważ bardzo chciał wyjechać z Wielkiej Brytanii, by bronić barw Realu Madryt.

Pozostanie w klubie otwiera możliwość dla klubu, by negocjować z Eriksenem kontrakt. Zawodnik jednak nie jest do tego przekonany. Działacze Tottenhamu będą mieli ostatnią szansę na zarobek na tym zawodniku już w styczniu. Wtedy to otworzy się zimowe okienko transferowe. Umowa Duńczyka z Tottenhamem wygasa po obecnym sezonie.

Wiele klubów łasi się na pozyskanie tak klasowego zawodnika za darmo już w styczniu, by ten dołączył do nich po sezonie. Taką nadzieje ma na przykład Juventus. Klub z Turynu ma ostatnio problemy finansowe, jednak w ich szeregach potrzebne są wzmocnienia w ofensywnie.

Z gry o Eriksena nie wycofuje się Manchester United. Działacze “Czerwonych Diabłów” mają podjąć odpowiednie kroki, by zawodnik Tottenhamu dołączył do ich drużyny już w styczniu. Przedstawiciele klubu z Old Trafford patrzą z nadzieją na to, że Daniel Levy będzie skłonny oddać zawodnika po niższej cenie, byleby na nim zarobić. Muszą wziąć jednak pod uwagę to, iż działacz Tottenhamu priorytetowo będzie wolał sprzedać Eriksena poza granice Wielkiej Brytanii.

27- latek rozegrał osiem spotkań w obecnym sezonie dla Tottenhamu i zdobył w nich jednego gola.

źródło: Goal.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi