Manchester United – Bayern, pojedynek gigantów zakończony remisem.

W spotkaniu 1/4 finału Ligi Mistrzów spotkały się Manchester United i Bayern Monachium. Faworytem spotkania byli goście z Monachium, którzy bronią trofeum.  mecz zakończył się jednak remisem 1:1.

Już w trzeciej minucie piłkę do siatki posłał Danny Welbeck. Bramka nie została jednak uznana, ponieważ młody Anglik podniósł zbyt wysoko nogę. kolejne pół  godziny to falowe ataki Bayernu, kończone najczęściej strzałami Robbena, lub Ribery’ego. United jednak radziło sobie w każdej sytuacji, ale nie potrafili wyprowadzić dobrej kontry.  po upływie 33 minut gospodarze jakby się otrząsnęli, bo znów zaczęli atakować. najpierw uderzał Welbeck, następnie Rooney, lecz za każdym razem pewnie bronił Neuer. W 36” minucie w polu karnym “Czewonych Diabłów” zawrzało. Piłkarze Bayernu domagali się karnego po rzekomym zagraniu piłki ręka przez Buttnera. Powtórki jednak wykazały, że sędzia podjął właściwą decyzję puszczając grę.  W 40″ minucie Rooney zagrał do Welbecka, a ten świetnie opanował piłkę, wyszedł sam na sam, lecz Neuer spodziewał się próby lobu i obronił strzał. Bayern próbował jeszcze atakowac, ale bez skutku. W 45″ minucie bowiem podczas dryblingu Ribery zagrał piłkę do defensora United.

Druga połowa zaczęła się od zmiany – boisko opuścił Giggs, a wszedł Kagawa. Bayern starał się zepchnąć gospodarzy do rozpaczliwej defensywy i przez około 10 minut im się to udawało. W 58″ minucie “Czerwone Diabły’ wyprowadziły zabójczą akcję.  Z rzutu rożnego Rooney wrzucił piłkę do Vidicia, a Serb pokonał Neuera po strzale głową. To rozwścieczyło gości, którzy nacierali z jeszcze większą zawziętością, lecz ich ataki rozbijały się jak fala o skały na wysokości dwudziestu –  trzydziestu metrów. W 67″minucie przełom – Mandżukic zagrał do Schweinsteigera, a niemiec potężnym strzałem umieścił piłkę pod poprzeczką. po bramce wyrównującej obraz meczu się już niezzmienił. Bayern szukał drugiego gola, a United nieporadnie atakowało. Zaczęła się brudna gra, w rezultacie której w końcówce piłkarze bayernu dostali dwie żółte karki. najpierw martinez za zatrzymanie w nieprzepisowy sposób Hernandeza, wychodzącego na sam na sam.  W 91” minucie druga żółta kartkę obejrzał Schweinsteiger i nie zagra w rewanżu.

Manchester United 1:1 (0:0) Bayern Monachium