Manchester dopiął swego. Obrońca Benfiki zostanie Czerwonym Diabłem

goal.com

Manchester United jest już o krok od pozyskania z Benfiki Victora Lindelöfa.

Czerwone Diabły kilka miesięcy temu zagięły parol na szwedzkiego defensora, poddały go obserwacji, po czym zdecydowały się wydać na niego ok. 40 mln funtów. Do transakcji dojdzie już w styczniowym okienku transferowym. Transfer 22-latka to spełnione marzenie Jose Mourinho, który od początku swojej przygody na Old Trafford widział potrzebę wzmocnienia formacji obronnej i właśnie w osobie Lindelöfa znalazł odpowiedniego kandydata.

11-krotny reprezentant Szwecji gra dla Smoków od 2012 roku, kiedy to został wypożyczony ze swojego macierzystego klubu Västerås SK. Najpierw, jeszcze jak młody zawodnik, grał dla drużyny rezerw, by następnie stać się pełnoprawnym członkiem pierwszej drużyny. Wraz z nią zdobył dwukrotnie mistrzostwo Portugalii, puchar kraju, puchar ligi oraz Superpuchar Portugalii.

W trwającym sezonie Lindelöf zagrał dla Benfiki w 21 spotkaniach. Stanowił również kluczowy element reprezentacji Trzech Koron na EURO we Francji, rozgrywając w pełnym wymiarze czasowym wszystkie trzy spotkania fazy grupowej. W Manchesterze spotka swojego rodaka Zlatana Ibrahimovicia, który w samych superlatywach wypowiadał się o młodszym koledze, zapewniając że jest on gotowy na grę na Old Trafford.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *