Manchester City z kolejnym głośnym transferem?

Reece James

źródło: twitter.com/premierleague

Według informacji podanych przez Simona Johnsona, dziennikarza “The Athletic”, Manchester City jest zainteresowany pozyskaniem Reece’a Jamesa z Chelsea.

Mimo sukcesów na krajowym podwórku włodarze “Obywateli” nadal oczekują większych sukcesów na arenie międzynarodowej. Przez to w ostatnim czasie w mediach pojawiało się wiele doniesień na temat możliwych transferów mistrzów Anglii. Jak podaje Simon Johnson, jednym z zawodników, który miałby w przyszłym sezonie zawitać do klubu z Manchesteru, jest prawy obrońca Chelsea – Reece James.

Anglik w tym sezonie wystąpił w 32 ligowych starciach, w których jednokrotnie wpisał się na listę strzelców i pięć razy asystował przy trafieniach kolegów. Na murawie pojawił się również w dziesięciu meczach Ligi Mistrzów, przyczyniając się do ostatecznego zwycięstwa “The Blues” w tych rozgrywkach. Dzięki swojej dobrej formie otrzymał on powołanie do reprezentacji Anglii i na właśnie trwających mistrzostwach Europy zaliczył już swój pierwszy występ, w spotkaniu ze Szkocją. Nic zatem dziwnego, że 21-latek stał się łakomym kąskiem dla każdego klubu, który będzie w stanie spełnić finansowe oczekiwania ekipy z Londynu.

Problemem może być kontrakt Jamesa z Chelsea, który obowiązuję go do końca czerwca 2025 roku. Jeżeli Pep Guardiola chciałby pozyskać do swojego zespołu młodego prawego obrońcę, musiałby pozbyć się któregoś z piłkarzy obecnie okupujących tę pozycję. Należy bowiem przypomnieć, że w drużynie “Obywateli” znajduje się dwóch zawodników grających na prawej stronie defensywy – Kyle Walker i Joao Cancelo. Jednak jeżeli ma dojść do rozmów transferowych, to prawdopodobnie rozpoczną się one już po zakończeniu Euro.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.