Manchester City się nie zatrzymuje! Fulham kolejną ofiarą “The Citizens”

Twitter: Manchester City

W ostatnim sobotnim meczu 28. kolejki Premier League, londyńskie Fulham podejmowało na własnym stadionie drużynę z niebieskiej części Manchesteru. Mecz zakończył się wysoką wygraną gości 0:3.

Gospodarze stawali dzisiaj przed trudnym zadaniem zatrzymania rozpędzonej ekipy “The Citizens”. Ich ostatnie zwycięstwo nad tą drużyną w Premier League miało jednak miejsce w 2009 roku. Niewiele wskazywało na to aby dzisiaj miało się to zmienić. Już w 18. minucie, po podaniu Cancelo, bardzo dobrą sytuację do objęcia prowadzenia miał Ferran Torres. Strzał obronił jednak bramkarz gospodarzy. Do przerwy jednak udało się utrzymać bardzo dobry dla londyńczyków wynik 0:0.

Od początku drugiej połowy City zaczęło mocniej naciskać na drużynę Scotta Parkera. Już w 47. minucie po idealnym dośrodkowaniu Cancelo z rzutu wolnego, do bramki gospodarzy trafił John Stones. Jest to już 4. trafienie Anglika w tym sezonie. Niecałe 10 minut później, błąd w obronie Fulham, skrzętnie wykorzystał Gabriel Jesus, który sprytnie minął Areole i trafił do pustej bramki. Po chwili tablica wyników pokazywała już wynik 0:3. Faulowany w polu karnym był Ferran Torres, a jedenastkę na bramkę zamienił Sergio Agüero. Ekipa Fulham momentalnie przestała istnieć. Goście przejęli inicjatywę i cały czas stwarzali sobie dogodne sytuacje. Nie zdołali jednak podwyższyć wyniku, tym samym zakończyli mecz wynikiem 0:3.

Nie był to wspaniały mecz w wykonaniu drużyny Manchesteru City, jednak ten wynik pokazuje, w jak wysokiej są formie. Bardzo trudno będzie którejkolwiek drużynie wyszarpać im tytuł mistrzowski. Guardiola stworzył maszynę do zdobywania bramek, którą nie sposób zatrzymać.