Manchester City rozbija w eliminacjach do Ligi Mistrzów!

W IV rundzie el. Ligi Mistrzów naprzeciw siebie stanęły zespoły Steauy Bukareszt oraz Manchesteru City. The Citizens zdeklasowali rywali wbijając im aż 5 goli.

The Citizens w poprzednim sezonie mieli być jednym z faworytów do tytułu, ale plaga kontuzji i słabsza forma tuż po ogłoszeniu w środku sezonu odejścia managera Manuela Pellegriniego sprawiła, że drużyna z Etihad Stadium zajęła tylko czwarte miejsce. Drużyna Steauy niespodziewanie zajęła w lidze dopiero drugie miejsce za Astrą Giurgiu. Co ciekawe Astra już odpadła z kwalifikacji LM po blamażu z FC Kopenhaga, a Steaua gra dalej, w poprzedniej rundzie ekipa z Bukaresztu wyeliminowała Spartę Praga.

Już w 2.minucie Steaua była bliska objęcia prowadzenia w tym spotkaniu. Nicolae Stanciu odzyskał piłkę w środkowej strefie, popędził na bramkę i minimalnie chybił potężną bombą z 25 metrów. 5. minut później powinno być 1:0 dla Manchesteru City. Sulley bezmyślnie sfaulował Sterlinga w polu karnym. Do piłki podszedł Aguero. Nita jednak kapitalnie obronił jego strzał w prawy róg, a Nolito przy próbie dobitki trafił w poprzeczkę.

W 13. minucie było w końcu 1:o dla The Citizens. Koszmarną stratę pod własnym polem karnym zanotował Tosca, Sterling odegrał na 13. metr do Silvy, a ten wykonał egzekucję mocnym płaskim strzałem. Gospodarze wyraźnie stłamszeni, nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki. W 20. minucie mieliśmy kolejny rzut karny dla City. Enache ściął równo z trawą Kolarova.  Do piłki ustawionej na 11. metrze znów podszedł Aguero, huknął na wiwat i za wysoko. Druga zmarnowana jedenastka Argentyńczyka!

9.minut później mogło być 1:1! Popa wyprowadził szybką kontrę gospodarzy, finalnie piłka trafiła do niekrytego w polu karnym Hamrouna, ale jego strzał z ostrego kąta zatrzymał Wilfredo Caballero. Kilka minut później po rzucie rożnym kapitalny strzał z powietrza oddał Aleksandar Kolarov i gospodarzy uratowała poprzeczka.

Jednak 5.minut przed końcem pierwszej połowy Aguero zdobył gola. Po krótkim podaniu Sterlinga Argentyńczyk trafił do siatki niezbyt mocnym, za to bardzo precyzyjnym płaskim strzałem z linii pola karnego.

Cztery minuty po przerwie mieliśmy już 3:0! De Bruyne podał na czystą pozycję do Nolito, ten uniknął spalonego, minął Nitę i dopełnił formalności do pustej bramki.

W 79. minucie mieliśmy już 4:0. Aguero trafił do siatki płaskim uderzeniem po szybkiej akcji swojej drużyny i podaniu od Nolito. 10 minut później Argentyńczyk ustrzelił hat-trika! Fernandinho podał prostopadle do Aguero, a ten odwrócił się z piłką i pewnym uderzeniem nie dał szans Nicie.

Manchester City rozbija Steaue Bukareszt 5:0 i jest praktycznie pewny awansu do Ligi Mistrzów.