„Mamy ambitne plany” – Relacja z otwarcia SMS Radzionków

Rozpoczęcie roku szkolnego? Niby nic nadzwyczajnego, ale jest miejsce dla którego był to dzień wyjątkowy. Tegoroczna inauguracja roku szkolnego oznaczała bowiem także rozpoczęcie i uroczyste otwarcie „Górnośląskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego” w Radzionkowie. Ze wspomnianego otwarcia przygotowaliśmy krótką relacje.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 w Radzionkowie oznaczał także oficjalne otwarcie Górnośląskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, która w aktualnej pierwszej fazie nastawiona jest głównie na football. Co wiemy o szkole? W pierwszym roku działania w placówce uczyć będzie się 64 uczniów z klas IV-VII. Czesne wynosi 90zł, natomiast za dodatkową opłatą uczniowie mogą otrzymać posiłki czy transport. Szkoła przygotowała też fundusze stypendialne i dotacyjne zarówno dla uboższych jak i tych najbardziej uzdolnionych. Oprócz zajęć stricte edukacyjnych uczniowie w swoim planie będą mieć rozpisane 16 godzin wychowania fizycznego w tym 12 specjalistycznych (treningi piłkarskie).

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Baza sportowa? Aktualnie zajęcia sportowe odbywać mają się na obiektach miejskich, jednocześnie trwają jednak przygotowania do budowy boiska pełnowymiarowego z trybunami oraz boiska do treningów bramkarskich. Pełne zaplecze sportowe szkoły ma zostać ukończone w połowie przyszłego roku. ( Wizualizacja obiektu na górze artykułu)

Na uroczystej  inauguracji roku szkolnego pojawił się burmistrz  – Gabriel Tobor. Włodarz miasta mówił m.in o wielkiej dumie spowodowanej otwarciem takiej szkoły. Życzył też wszystkim uczniom, aby w przyszłości zadebiutowali najpierw w lokalnym Ruchu, a później w najlepszych klubach świata.

Ambitne plany zapowiadali też prezes oraz dyrektor SMS-u.:

 „Mam nadzieję, że za kilka lat będziemy jedną z lepszych tego typu placówek nie tylko w regionie, ale też Polsce ” – mówiła pani dyrektor

„Dziękuje za zaangażowanie nauczycieli, trenerów…Wszystkich, którzy przyczynili się do otwarcia tego miejsca. Mam nadzieję, że wspólnie zrobimy tutaj coś wielkiego” – mówił prezes zarządu szkoły

Szkoła w dużej części została oparta na miejscowym UKS-ie, jednak uczęszczać do niej będą także dzieci z okolicznych mniejszych klubów. Wielu z nich traktuje możliwość uczenia się w szkole sportowej jako trampolinę. W swoim wystąpieniu wspominał o tym zresztą burmistrz Radzionkowa:

„Niech to będzie dla was trampolina, abyście w przyszłości mogli zagrać w naszym Ruchu Radzionków, a później to już tylko Barcelona, Real i inne potęgi przed wami”

Część oficjalna została zakończona poświęceniem szkoły przez proboszcza miejscowej parafii, symbolicznym przecięciem wstęgi oraz zaprezentowaniem tablicy która zawiśnie przy wejściu do szkoły. Po tych wydarzeniach dzieci wraz z rodzicami udali się na spotkania z wychowawcami.


2 thoughts on “„Mamy ambitne plany” – Relacja z otwarcia SMS Radzionków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.