Oficjalnie: Malcom przenosi się do Rosji

Mimo zainteresowania kilku większych klubów, Malcom został zawodnikiem rosyjskiego Zenitu Sankt Petersburg.

fourfourtwo.com

Po nieudanej przygodzie w FC Barcelonie, Malcom spróbuje swoich sił na boiskach rosyjskiej Premjer Ligi. Nowym klubem Brazylijczyka został Zenit St. Petersburg.

FC Barcelona kupowała Malcoma z wielkimi nadziejami. 21-letni wówczas skrzydłowy przychodził z łatką wielkiego talentu. Jednak były zawodnik Corinthians oraz Girondins Bordeaux nite zdołał przekonać sobą Ernesto Valverde. Łącznie 24 meczach, w których zagrał niewiele ponad 1000 minut, zdobył 4 bramki i dwukrotnie asystował. Teraz, gdy jego nowym konkurentem na skrzydle został Antoine Griezmann, a Barca wciąż spogląda w stronę Neymara, jego szanse na regularną grę zmalały drastycznie. Dlatego Duma Katalonii bez większych sentymentów zdecydowała się na sprzedaż 22-letniego Brazylijczyka.

Zainteresowanie Malcomem wykazali m.in Everton czy Borussia Dortmund. Ale ostatecznie to Zenit Sankt Petersburg skusił najbardziej utalentowanego skrzydłowego. Głównym czynnikiem miała być pensja – w Petersburgu Malcom ma zarabiać około 6 milionów euro – 2 razy tyle ile w Hiszpanii. Według mediów aktualni mistrzowie Rosji zapłacili za Brazylijczyka około 40 milionów euro oraz dodatkowe 5 w bonusach. Czyli praktycznie tyle samo, co w zeszłym roku FC Barcelona zapłaciła Bordeaux – 41 milionów i tyle samo w bonusach. Malcom podpisał umowę z klubem ze Stadionu Kriestowskij do 2024 roku.

Zenit aktualnie jest liderem Premjer Ligi. Po trzech kolejkach ma komplet punktów i bilans bramkowy 6:1. Wezmą też udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *