Krystian Bielik zawodnikiem Derby County

Polski obrońca odchodzi z Arsenalu.

newsshopper.co.uk

Krystian Bielik opuścił Arsenal. Środkowy obrońca przeniósł się do Derby County, które gra na poziomie Championship. Cena za jaką Polak przeszedł do nowego klubu to 10 milionów euro. 

Polski zawodnik był zawodnikiem Kanonierów od 2015 roku, nigdy jednak nie przebił się na stałe do pierwszej drużyny, spowodowane było to głównie kontuzjami obrońcy. W poprzednim sezonie Bielik był wypożyczony do Charltonu, z którym wywalczył awans do Championship. Swoje dobre występy przypieczętował dobrą postawą na Euro U21. Wydawało się, że Polak dostanie szansę od Unaia Emery’ego, ale hiszpański trener Arsenalu nie widział go w składzie. Wcześniej mówiło się o tym, że obrońca może trafić do Milanu, lecz klub z Mediolanu nie dogadał się z Arsenalem.

– Myślę, że to bardzo dobra inwestycja. Cieszę się, że Krystian do nas dołączył. Będzie się rozwijał i będzie coraz lepszy, ale jak na swój wiek już jest bardzo dobrym zawodnikiem – powiedział trener Derby County, Philip Cocu.

Polak w nowym klubie może zadebiutować już w poniedziałek, jego nowy klub zmierzy się w 1. kolejce Championship z Huddersfield Town.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *