Magiera: Złość, zdenerwowanie i irytacja. Najważniejsze jest wyciąganie wniosków

Magiera

Twitter Śląska Wrocław

– Jest złość, zdenerwowanie, można powiedzieć, że irytacja. Wiedzieliśmy, że w Gdańsku nie będzie łatwo – skomentował Jacek Magiera.

Piłkarze Śląska Wrocław doznali czwartej porażki z rzędu w PKO Ekstraklasie. Niebezpiecznie osuwają się w dół tabeli. W sobotę przegrali z Lechią Gdańsk (0:2), a już w piątek zmierzą się ponownie na wyjeździe z Górnikiem Łęczna (godz. 18:00).

– To co się nasuwa jako pierwsze, to że Lechia była lepsza w rozegraniu w środkowej strefie boiska. Najistotniejsze po ich stronie było to, że wygrywali pojedynki, to kluczowe w Ekstraklasie. Wygrali zasłużenie. Mieliśmy dwie-trzy swoje sytuacje, po których mogliśmy wrócić po meczu. Akcja Jastrzemsbkiego, czy uderzenie Caye w słupek – gol pozwoliłby wrócić do spotkania pod wpływem impulsu, którego potrzebowaliśmy – analizował trener Wojskowych.

Potwierdził, że Erik Exposito jest jedną nogą poza Wrocławiem. 25-letni Hiszpan za trzy miliony odejdzie do chińskiego Changchun Yatai. Smucić może fakt, że wykartkował się Krzysztof Mączyński. – Każda żółta kartka za “pyskówkę” jest irytująca, ale nam brakuje rozmów na boisku, komunikacji. Kontrowersja dotyczyła faulu przed drugą bramką. Stąd reakcja Krzyśka, który chciał, by sędziowie sprawdzili tę sytuację dokładnie w systemie VAR – stwierdził Magiera.

– Nikt nie lubi przegrywać – jest złość, zdenerwowanie, można powiedzieć, że irytacja. Wiedzieliśmy, że w Gdańsku nie będzie łatwo, ale żadne z czternastu pozostałych spotkań nie będzie łatwe. Każdy mecz to bitwa, walka i zawodnicy muszą mieć tego świadomość. Najważniejsze jest wyciąganie wniosków, przygotowanie się jak najlepiej – czyli regeneracja, trening i praca nad sobą i swoimi słabościami. Nikt nie będzie panikował, ale punkty są bardzo potrzebne – podsumował.

źródło: slaskwroclaw.pl /


https://pilkarskiswiat.com/pko-ekstraklasa-dosrodkowania-durmusa-20-slask-wroclaw/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.