Mączyński wkrótce wznowi treningi, Radecki wróci za kilka tygodni

Krzysztof Mączyński

Krzysztof Mączyński / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Zawodnicy Śląska Wrocław przebywają na zgrupowaniu w słoweńskiej Rogli. Krzysztof Mączyński oraz Mateusz Radecki przedwcześnie opuścili obóz i przeszli kompleksowe badania.

Uraz 32-letniego Krzysztofa Mączyńskiego nie okazał się zbyt groźny i powinien wznowić treningi z zespołem. Natomiast sytuacja Mateusza Radeckiego wygląda na bardziej skomplikowaną. Już wiosną pomocnik przeszedł zabieg, ponieważ doznał uszkodzenia łąkotki. W trakcie okresu przygotowawczego do nowych rozgrywek, w wyniku powikłań związanych z wcześniejszą operacją, odczuwał ból i nie był w stanie kontynuować treningów – czytamy w komunikacie klubowym. 26-letni Mateusz Radecki za tydzień rozpocznie rehabilitację, ale na boisku najwcześniej pojawi się za sześć tygodni.

Wczoraj ekipa Vitezslava Lavicki pokonała ukraińską Zorię Ługańsk (2:1). Z kolei w niedzielę zespół z Dolnego Śląsk rozegra ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek, a rywalem będzie pierwszoligowa Warta Poznań. Śląsk Wrocław w pierwszej kolejce PKO Ekstraklasy zmierzy się na wyjeździe z krakowską Wisłą (20 lipca, godz. 17:30).


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *