Mączyński już po operacji, teraz czeka go długa przerwa

Krzysztof Mączyński / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Krzysztof Mączyński opuści początek sezonu PKO Ekstraklasy. Pomocnika Śląska Wrocław czeka długa przerwa na rehabilitację.

Problemy z łąkotką od jakiegoś czasu nękały Krzysztofa Mączyńskiego. Niedawno okazało się, że uraz jest już na tyle poważny, że wymagał operacji. Oficjalna strona Śląska Wrocław ma dla kibiców dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, że 33-latek jest już po zabiegu stawu kolanowego i obyło się bez żadnych komplikacji.

Zła wiadomość jest natomiast taka, że Mączyński będzie musiał pauzować minimum 4 tygodnie i dopiero po tym wróci do treningów, aby złapać kondycję meczową. Planowany powrót 31-krotnego reprezentanta Polski to połowa września.

Mączyński to jeden z najważniejszych elementów Ślaska Wrocław. W zeszłym sezonie w barwach Wojskowych zagrał w 29 meczach PKO BP Ekstraklasy, w których strzelił 4 gole i 3 razy notował asystę. W obliczu absencji Mączyńskiego jego miejsce w składzie prawdopodobnie zajmie Waldemar Sobota. Wracający po latach do Wrocławia piłkarz już grywał na pozycji numer “8” w FC St. Pauli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.